EN PL

Blog

Fastpass. Masz BLIK – masz płatność!

Kwiecień 27, 2017

Krajowy Integrator Płatności S.A. w styczniu 2017 roku wprowadził na rynek nowy produkt – Fastpass. To aplikacja na telefony komórkowe, której uruchomienie zamienia smartfon w mobilny terminal. Mechanizm działania oparty jest o system płatności BLIK, a wszystkie transakcje rozliczane są poprzez serwis Tpay.com (dawne transferuj.pl), którego właścicielem jest KIP S.A.

- Fastpass to innowacyjna aplikacja, której nowe podejście do rozliczeń redefiniuje pojęcie terminalu płatniczego. Z jej pomocą każdy przedsiębiorca zyska możliwość przyjmowania płatności, korzystając wyłącznie z telefonu komórkowego – mówi Paweł Działak, CEO Krajowego Integratora Płatności S.A.

karuzela_fastpass_01_24_B

Mechanizm działania Fastpass jest oparty o system BLIK, który zwalnia klienta z potrzeby posiadania karty czy portfela. Do przeszłości możemy odesłać sytuacje, w których brak zasięgu w terminalu, jego słaba jakość, brak portfela lub gotówki uniemożliwiały płatność. Wystarczy aplikacja Fastpass po stronie przedsiębiorcy i bankowa aplikacja obsługująca system BLIK po stronie klienta. Obecnie mogą z niej korzystać klienci 9 banków, wśród których znajdują się: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finance, PKO Bank Polski oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Zasady korzystania z Fastpass są niezwykle proste:

  • rejestrujemy konto w Tpay.com,
  • na telefon pobieramy aplikację mobilną dostępną na Google Play,
  • wiążemy ją z kontem poprzez zeskanowanie kodu QR, który umieszczony jest w Panelu Odbiorcy Płatności.

Rejestracja konta w Tpay.com nie wiąże się z długoterminową umową, a samo korzystanie z Fastpass nie obciąża użytkownika dodatkowymi kosztami, gdyż obsługa wliczona jest w cenę obecnej oferty na płatności internetowe. Cała operacja zajmuje tylko kilka minut! To niewiele, szczególnie biorąc pod uwagę korzyści: niespotykaną dotąd wygodę, jakiej nie mogą zapewnić klasyczne terminale oraz swobodę przyjmowania płatności w dowolnym miejscu. Transakcja jest praktycznie od razu rejestrowana na koncie Tpay.com, skąd środki automatycznie trafiają na zdefiniowane konto.

karuzela_fastpass_01_24_A (2)Powrót do listy wpisówTpay.com

Zapisz się do newslettera

Email