EN PL

Blog

Wykorzystaj moc crowdfundingu i wspieraj bardziej z BLIKIEM!

Maj 25, 2017

Tpay.com udostępnia rozwiązania płatnicze dostosowane do potrzeb różnych typów działalności, w tym podmiotów szerzących idę crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego będącego nowatorską ideą umożliwiającą inicjatorom różnych przedsięwzięć pozyskiwanie środków na ich realizację. Wpłacane kwoty pieniężne składają się na dużą pulę środków, pozwalających spełniać marzenia, rozwijać biznes bądź organizować jedyne w swoim rodzaju eventy. Po raz kolejny ideę crowfundingu promują portal Wspieram.to wraz z BLIKIEM. Sprawdź, na czym polega crowdfunding i dlaczego warto zaangażować się w akcję naszych Partnerów!

Czym jest dokładnie finansowanie społecznościowe?

Finansowanie społecznościowe stanowi źródło kapitału dostarczanego przez szeroko pojętą społeczność wirtualną, która pragnie wesprzeć kreatywnych pomysłodawców. Osobami finansującymi mogą być nie tylko członkowie społeczności, ale także znajomi, rodzina i wszyscy ci, którzy mikropłatnościami chcą wspomóc twórców. Zgromadzone w ten sposób środki mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku milionów złotych.

Crowdfunding pochodzi od zbitki dwóch angielskich wyrazów: „crowd”(tłum) oraz „funding” (finansowanie). Idea crowdfundingu jest ściśle powiązana z powszechnym dostępem do Internetu. Polega ona na tym, że pomysłodawca danego projektu prosi o wsparcie finansowe internautów, w zamian oferując np. określony towar bądź zniżkę na jego zakup, gdy już wejdzie do sprzedaży. W sieci funkcjonuje wiele tego typu serwisów. Gama finansowanych w ten sposób projektów jest niezwykle szeroka – począwszy od filmów i gier komputerowych, poprzez różnego rodzaju akcesoria mobilne, aż po nowatorskie wynalazki technologiczne.

BLIK_wspieram_landing2017

Jeśli crowdfunding to na Wspieram.to!

Jedną z najbardziej znanych polskich platform przeznaczonych do wspierania osób kreatywnych jest Wspieram.to, współpracująca z Tpay.com od 2012 roku. Wspieram.to należy do Grupy Crowdfunding Polska, która zrzesza topowe platformy oferujące narzędzia do crowdundingu, fundraisingu, finansowania subskrybcyjnego i sportowego. Tpay.com jest wyłącznym operatorem płatności realizowanych za pośrednictwem Wspieram.to, a także udostępnia rozwiązania płatnicze innym podmiotom wspierającym ideę finansowania społecznościowego jak np. Patronite, Fans4Club, Pomagam.pl, ScienceShip oraz Beesfund.

Szybkie i wygodne wspieranie projektów dzięki BLIK

BLIK wspiera kreatywność już po raz drugi. Współpraca z Wspieram.to ma jasny cel – wsparcie wartościowych i kreatywnych projektów. Przy wsparciu jednego projektu BLIKIEM minimalną kwotą 10 zł, BLIK dokłada 10 zł! Wsparcia można udzielić dowolnej liczbie projektów, ale każdy z nich BLIK dodatkowymi środkami wspomoże tylko raz. Więcej o akcji można przeczytać na stronie Wspieram.toPowrót do listy wpisówTpay.com

Zapisz się do newslettera

Email