EN PL

Blog

Jak przyciągnąć Klientów do restauracji latem?

Lipiec 20, 2017

Okres letni to dla branży gastronomicznej czas szczególnie wytężonej pracy. Długie i ciepłe wieczory oznaczają dla wielu restauracji spadek przychodów. W wielu miejscach fakt, że goście wyjeżdżają na urlopy bądź też więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu, przekłada się na mniejsze zainteresowanie ofertą restauracyjną. Poniżej mamy dla Ciebie listę pomysłów, które pozwolą przyciągnąć Klientów do restauracji latem.

1. Happy Hours

To jedna z najbardziej popularnych akcji promocyjnych, która zwykle spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony klienteli. Wystarczy, że określisz konkretne godziny w ciągu dnia lub tygodnia, w których wybrane posiłki będzie można zamówić w niższej cenie. Postaraj się wprowadzić Happy Hours w czasie, kiedy ruch w Twojej restauracji jest najmniejszy.

2. Posiadanie własnego patio

Możesz dwoić się i troić, ale ludzi chcących spędzić miło wieczór na świeżym powietrzu w żaden sposób nie zmusisz, by zeszli do lokalu położonego w piwnicy. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie własnego patio. Tworząc zewnętrzny taras z ogródkiem, koniecznie zwróć uwagę na jego wystrój. Rośliny i małe drzewka dobrane pod względem kolorystyki mogą skutecznie zachęcić Klientów do biesiadowania właśnie w Twoim lokalu.

3. Gratisy powyżej określonej ceny zakupu

Gościom, którzy zdecydują się na złożenie zamówienia powyżej określonej kwoty (np. 100 zł), możesz zaoferować atrakcyjne zniżki lub niespodziankę. Nie musi to być nic wielkiego – liczy się przede wszystkim gest. Może to być np. deser przyrządzony przez szefa kuchni. Tak obdarowani Klienci na pewno poczują się docenieni i z chęcią wrócą do Twojej restauracji, a nawet zaproszą swoich znajomych.

4. Danie polecane przez restaurację

Może to być danie dnia bądź potrawa przygotowana przez szefa kuchni. Tu trzeba pamiętać, aby zarówno opis, jak i cena posiłku były atrakcyjne dla potencjalnego Klienta. Dania najlepiej serwować z wykorzystaniem produktów sezonowych lub mających krótki termin przydatności do spożycia. W zależności od tego, co proponuje latem natura – mogą to być specjały z truskawkami, malinami, jagodami, grzybami itp.

Fotolia_155906258_Subscription_Monthly_M

5. Kupony rabatowe
By zachęcić Klientów do odwiedzenia lokalu gastronomicznego w sezonie letnim, możesz też zamieścić kupony rabatowe w prasie i Internecie. Mogą uprawniać do zniżki na konkretną grupę dań bądź napojów z karty menu. Na kuponach rabatowych koniecznie określ czas trwania akcji promocyjnej.

6. Możliwość płacenia za pomocą aplikacji
Jak jeszcze możesz przyciągnąć Klientów latem do restauracji i zwiększyć zyski ze sprzedaży? Jak się okazuje, konsumenci coraz częściej oczekują możliwości płacenia za pomocą aplikacji, gdyż zaletą takiej formy jest wygoda, brak konieczności noszenia przy sobie portfela i szybkość transakcji. Dlatego w swoim lokalu możesz zdecydować się na wdrożenie aplikacji Fastpass umożliwiającej płatności BLIKIEM – z jego pomocą Klienci szybko i bezpiecznie zapłacą za złożone zamówienie, podając przy kasie kod z aplikacji swojego banku.

Fotolia_115312489_Subscription_Monthly_M

Jaka jest recepta na przyciągnięcie Klientów do restauracji latem? Najlepiej sam zadaj sobie pytania – co działa na Ciebie, co skłania do odwiedzenia danego lokalu, co powoduje, że chcesz do niego wrócić? Odpowiednio opracowane działania pozwolą Ci pozyskać nowych Klientów i budować trwałe relacje.Powrót do listy wpisówTpay.com

Zapisz się do newslettera

Email