EN PL

Blog

Aplikacje, które przydadzą Ci się podczas urlopu

Lipiec 26, 2017

Stanowią bez wątpienia najlżejszy ekwipunek wyjazdowy, jaki można sobie tylko wyobrazić – zajmują zaledwie kilkaset kilobajtów w telefonie czy tablecie, a zapewniają wręcz nieograniczone możliwości. Mowa o aplikacjach mobilnych, które nie są już wymysłem, ale prawdziwą pomocą podczas wypoczynku. Mogą z powodzeniem zastąpić mapę, przewodnik, stację pogodową, a nawet ułatwić płacenie za zakupy w sklepach i punktach usługowych. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych z nich.

Trip Advisor

To jedna z najlepszych baz zdjęć oraz opinii o hotelach, miejscowościach turystycznych, atrakcjach, posiłkach, itp. Ta największa na świecie internetowa strona turystyczna pozwala krok po kroku zaplanować, a następnie udać się w idealną podróż. Jej siłę stanowią przede wszystkim użytkownicy, dzięki którym dowiesz się, w jakim hotelu warto się zatrzymać, a które omijać szerokim łukiem. Do prezentowanych opinii bardzo często dodawane są zdjęcia obrazujące faktyczny stan techniczny ośrodka i wyposażenie pokojów.

Fotolia_115814791_Subscription_Monthly_M

Google Maps

Google Maps to aplikacja, która obecnie jest dostępna w większości urządzeń mobilnych już na starcie. A nawet jeśli jej nie posiadasz w swoim telefonie czy tablecie, bezapelacyjnie warto pokusić się o jej instalację. Mapy opracowane przez Google są bardzo dokładne i przejrzyste, więc trudno się z nimi zgubić, niezależnie od tego, jaki kraj odwiedzamy i jakimi środkami komunikacji podróżujemy.

eSky

To najprostszy sposób na podróż i jednocześnie najlepsza aplikacja m-commerce w Polsce, która zwyciężyła w konkursie Mobile Trends Awards 2016. Dzięki niej szybko i łatwo zarezerwujesz lot (zapewnia dostęp do ofert wszystkich przewoźników: Wizz Air, Ryanair, PLL LOT, Air France czy Lufthansa), nocleg, a nawet wypożyczysz samochód, aby móc wygodnie zwiedzać okolicę. Nad aplikacją pracowali najlepsi specjaliści, dzięki czemu jest intuicyjna i wyjątkowo prosta w obsłudze.

AccuWeather

Aplikacja idealna dla osób, które nie chcą spędzić urlopu w hotelowym pokoju. Przy jej pomocy można sprawdzić aktualne wiadomości pogodowe. Na uwagę zasługuje przede wszystkim imponująca ilość danych, a także prognozy charakteryzujące się najwyższą dokładnością. Wiadomości obejmują wszystkie miejsca na świecie. Żadne inne źródło informacji pogodowych nie ma tak szerokiego zasięgu.

Fotolia_156340056_Subscription_Monthly_M

Tourist Eye

To aplikacja, która z powodzeniem zastąpi książkowy przewodnik po atrakcjach turystycznych. W jednym miejscu znajdziesz ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu, a także dowiesz się, gdzie szukać dobrych restauracji. Co ciekawe, aplikacja ta działa również w trybie offline. Daje możliwość wcześniejszego ściągnięcia informacji o miejscowościach, które planujesz odwiedzić, ale pełną funkcjonalność zachowuje wyłącznie wtedy, gdy urządzenie mobilne pozostaje w łączności z siecią.

Nextbike

To oficjalna aplikacja przeznaczona do obsługi systemu rowerów miejskich zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W naszym kraju obsługuje m.in. takie systemy, jak Veturilo, BiKeR, Opole Bike, Poznański Rower Miejski czy Rower Trójmiejski. Najistotniejsza możliwość oferowana przez oprogramowanie to wypożyczanie i zwrot rowerów miejskich. Przydatnym narzędziem w aplikacji Nextbike jest także mapa stacji rowerowych oraz miejsc, gdzie można zwrócić sprzęt, a żeby wypożyczyć rower wystarczy wprowadzić numer pojazdu lub zeskanować kod  QR.

Odpowiednie aplikacje mogą okazać się bardzo przydatne w podróży. Dzięki nim zaoszczędzisz czas, a w nieprzewidzianej, krytycznej sytuacji – szybciej uzyskasz pomoc. Nie zostawiaj wyboru i instalacji tego typu oprogramowania na ostatnią chwilę – to ważny element planowania i przygotowań do urlopu.Powrót do listy wpisówTpay.com

Zapisz się do newslettera

Email