EN PL

Blog

Fastpass by Tpay.com – pierwszy na rynku mobilny terminal BLIK

Luty 16, 2018

Fastpass to aplikacja mobilna przeznaczona na urządzenia z systemem Android (a już wkrótce z iOS!), która pozwala na przyjmowanie płatności od użytkowników BLIKA, To doskonałe rozwiązanie, ułatwiające codzienne życie, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy idą z duchem czasu, świadczą usługi, prowadzą taksówkę, posiadają lokal gastronomiczny etc. i którzy, korzystając z naszej aplikacji, zyskują możliwość przyjęcia płatności z wykorzystaniem wyłącznie telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego.

Jak działa Fastpass?
Fastpass umożliwia przyjmowanie transakcji BLIKIEM, zwalniając płatnika z potrzeby posiadania karty płatniczej czy gotówki, a odbiorcę płatności z konieczności posiadania terminala. Zasady korzystania z Fastpassa są bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikację mobilną dostępną na Google Play, zarejestrować konto z poziomu aplikacji lub powiązać z kontem na Tpay.com, a następnie rozpocząć przyjmowanie płatności BLIKIEM. Założenie konta nie wiąże się z długoterminową umową, a korzystanie z Fastpassa nie jest obarczone comiesięcznymi opłatami. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut. To niedużo, w szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę otrzymane korzyści: swobodę przyjmowania płatności w dowolnym miejscu oraz wygodę, jakiej nie są w stanie zagwarantować klasyczne terminale.

Fastpass jest innowacyjny, szybki i bezpieczny. Dzięki niemu brak portfela nie musi oznaczać już braku możliwości przyjęcia płatności. Do realizacji transakcji wystarczy wskazanie w aplikacji kwoty transakcji, podanie kodu BLIK i zatwierdzenie kwoty przez płatnika, a płatność jest praktycznie natychmiast księgowana na koncie sprzedawcy w Tpay.com.

Czym jest BLIK?
BLIK to bezgotówkowy system płatności mobilnych, przy pomocy którego można zapłacić w Internecie, sklepach stacjonarnych, punktach usługowych, jak i wykonywać przelewy bankowe na numer telefonu oraz wypłacać pieniądze w bankomatach. Wystarczy tylko podać kod z aplikacji w telefonie i gotowe! Z systemu BLIK mogą obecnie korzystać Klienci: Getin Banku, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe oraz BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Banku, a wkrótce także Credit Agricole.

To także system zyskujący na coraz większej popularności wśród użytkowników korzystających z płatności bezgotówkowych, o czym świadczą liczby – w 2017 roku w Polsce zrealizowano 21 mld płatności przy użyciu BLIKA (w pierwszych trzech kwartałach), a trzeci kwartał ubiegłego roku przyniósł nie tylko 700 tys. nowych użytkowników, ale również rekord zrealizowanych transakcji we wszystkich kanałach (8 mln transakcji ogółem, w tym 62% w Internecie).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć, jak w praktyce wygląda przyjmowanie płatności BLIKIEM dzięki aplikacji Fastpass, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu.Powrót do listy wpisówTpay.com

Zapisz się do newslettera

Email