EN PL

Aktualności

Czy ograniczenie handlu w niedzielę wpłynie na rozwój e–commerce?

Marzec 12, 2018

11 marca klienci stacjonarnych sklepów po raz pierwszy spotkali się z zamkniętymi lokalami. Dla wielu z nich, niedziela to jedyny dzień, w którym mogą nieco zwolnić i pozwolić sobie na dłuższe zakupowe szaleństwo. Przynajmniej do pewnego czasu mogli. Czy nowe przepisy przyczynią się  do rozwoju branży e-commerce i spowodują, że Polacy zamiast niedzielnych spacerów do centrów handlowych, wybiorą zakupy online? Według wyliczeń firmy QuarticON, dostarczającej systemy wsparcia e-sklepom, odjęcie 20 niedziel handlowych tylko w tym roku może przełożyć się na wzrost sprzedaży w Internecie o 300 mln.

Mimo dużych możliwości wzrostu wyników e-commerce, specjaliści starają się być ostrożni w szacunkach. Oczywiście wiele zależy od tego, o jakim segmencie handlu mówimy. Według prognoz nowe prawo nie wpłynie aż tak znacząco na branżę modową czy kosmetyczną. Niedziela jest bowiem najlepszym dniem dla  e-sklepów prowadzących sprzedaż artykułów drogeryjnych, ubrań, akcesoriów sportowych i mebli. Sprzedawcy liczą tu na nieco większe zainteresowanie, ale z pewnością nie na drastyczną zmianę. Być może większa rewolucja dokona się w sposobie zakupu żywności? Czas pokaże.

Wielu klientów odkryło korzyści wynikające z zakupów online już dawno temu. Być może, za sprawą nowych przepisów, przekonają, się do nich kolejni konsumenci. Plusów takich zakupów jest naprawdę sporo! Pomijając oczywiste kwestie, takie jak możliwość dokonywania transakcji bez wychodzenia z domu czy niemalże nieograniczony wybór produktów, warto wspomnieć także o szybkości transakcji i bezpieczeństwie zakupów online.

Płatności online z roku na rok są coraz łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Kolejne sklepy ochoczo korzystają z integratorów płatności, takich jak np. Tpay.com, które dają gwarancję bezpieczeństwa dokonywanych transakcji. Dokonując płatności w sklepie, który korzysta z integratora mamy zarówno pewność, że powierzamy nasze oszczędności sprawdzonym e-sklepom, jak i przechodzimy przez o wiele krótszą drogę zakupową.AktualnościTpay.com

Zapisz się do newslettera

Email