Traficar

Dowiedz się więcej o wdrożeniu szybkich płatności Tpay w aplikacji Traficar!

czym-jest-traficar
Klient

Traficar

Branża

Carsharing

Co wdrożono?

Automatyczne płatności kartowe

Czym jest Traficar?

Traficar to nowy sposób poruszania się po mieście! To nowoczesna flota aut do wypożyczania na minuty. Traficar jest jedną z wiodących i jednocześnie pierwszą w Polsce marką oferującą usługi carshareingowe.

Czym jest cashareing? To popularna na zachodzie Europy forma współdzielenia aut, która od jakiegoś czasu bije rekordy popularności także w Polsce.

Cała idea Traficara opiera się na prostej zasadzie: firma udostępnia klientom specjalnie oznakowane auta zaparkowane w różnych częściach miasta. Auto można sobie zarezerwować i odebrać w bazie lub znaleźć je zaparkowane na ulicy. Na koszt wynajmu zawsze składają się dwa podstawowe elementy: czas korzystania z samochodu oraz przejechany dystans. Kierowca nie musi natomiast płacić z własnej kieszeni za paliwo – to wliczone jest w cenę wynajmu.

traficar-nowy-sposob
aplikacja-traficar

Jak zacząć korzystać z Traficara?

Wystarczy pobrać aplikację mobilną i założyć konto. To wystarczy by korzystać ze wszystkich znajdujących się w okolicy aut. Na mapie w aplikacji są zaznaczone wszystkie dostępne samochody. Rezerwujesz jeden z nich i już możesz korzystać. Od razu widzisz Traficara najbliżej Ciebie, dokładny adres, numer boczny auta, orientacyjny czas dojścia i wyrysowaną trasę. Aby dotrzeć do wybranego auta masz 15 minut. Kiedy będziesz już na miejscu wystarczy, że sprawdzisz numer boczny auta i zeskanujesz QR kod, by otworzyć drzwi.

Nie musisz martwić się o stan techniczny pojazdów – flota Traficara oparta jest o nowoczesne, oszczędne samochody miejskie, którymi podróż to czysta przyjemność. Optymalne wymiary aut ułatwiają parkowanie w przestrzeni miejskiej, a najnowocześniejsze silniki pozwalają na dynamiczną jazdę przy zachowaniu niskiego spalania i emisji CO2. Aktualnie auta traficara dostępne są aż w 6 destynacjach w Polsce: Krakowie, Poznaniu, Śląsku, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Łącznie Traficar dostępny jest aż w 20 polskich miastach.

Dowiedz się więcej o płatnościach kartowych

Wdrożenie Tpay

O płatności w aplikacji również nie musisz się martwić – o to dba Tpay. Dzięki wdrożeniu szybkich płatności aplikacja sama pobiera potrzebną kwotę. Wystarczy, że użytkownik zarejestruje na swoim koncie ważną kartę płatniczą z logo Visa lub MasterCard. Opłaty za przejazdy będą automatycznie pobierane z karty po każdym zakończonym wynajmie. Należy oczywiście mieć odpowiednią ilość środków na koncie i kartę ważną przez minimum 31 dni. Płatności wdrożone w aplikacji Traficar opierają się o rekurencyjne obciążanie konta, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o płatności - są one pobierane z konta automatycznie. To duże ułatwienie, wpisujące się w trend tzw. uberyzacji usług (braku konieczności dokonywania płatności). To powoduje, że wdrożone przez Tpay płatności w aplikacji Traficar są proste i wręcz niezauważalne.

Metody płatności w Tpay
traficar-masterpass-visa