Chargeback, rekurencja i tokenizacja, czyli możliwości kart płatniczych

Czy wiecie dlaczego karta to jedna z najbezpieczniejszych form płatności online? Czym jest chargeback i co nam daje? Kto najczęściej płaci kartą w sieci i jak bronić się przed phishingiem? Obejrzyjcie podcast z udziałem Emilii Gołębiowskiej - naszej New Business Development Manager, która odpowiada na najbardziej nurtujące pytania związane z kartą płatniczą!

Wzrost popularności płatności kartowych

Płatności kartowe zyskały na popularności za sprawą pandemii. Wzrost nastąpił głównie w sklepach stacjonarnych (około 5%). Jest to oczywiście związane z obawami przed zakażeniem poprzez drobnoustroje znajdujące się na banknotach. A co z płatnościami kartowymi online? Nie da się ukryć ogólnego wzrostu e-commerce za sprawą lockdownu, jednak płatności kartowe online pozostały bez zmian. Pandemia nie wywarła również wpływu na grupę docelową - w dalszym ciągu są to w większości mężczyźni, najczęściej powyżej 55 roku życia.

Z badania przeprowadzonego przez nas we współpracy z SW Research wynika, że płatności kartowe w sieci mają się całkiem dobrze. Aż 36% osób spośród tych, które przynajmniej raz korzystały z karty płatniczej online, uznało tę metodą za swoją ulubioną. 25% z nich wybiera ją najczęściej podczas finalizacji zakupów. 


Chargeback źródłem bezpieczeństwa klienta

Ogromną zaletą płatności kartowych jest możliwość dokonywania chargebacku, czyli zwrotu środków finansowych. Chargeback umożliwia zwrot pieniędzy za pośrednictwem banku, czyli wydawcy karty. Z takiej możliwości można skorzystać w sytuacji, gdy sklep nie wywiąże się z umowy, przykładowo nie wyśle towaru, otrzymany towar jest inny niż zamówiony, konto zostało obciążone kilkukrotnie czy na wyższą kwotę itp. To duży wyróżnik płatności kartowych, ponieważ ta metoda jako jedyna oferuje tę możliwość. 

 

O innych zaletach kart płatniczych, dowiecie się z naszego podcastu! Chcecie wdrożyć u siebie płatności i macie dodatkowe pytania? Emilia chętnie rozwieje Wasze wątpliwości.


 

Podobne artykuły


Fintech
28.09.2021

Raport Gemius 2021 ponownie wnikliwie skupił się na poznaniu postaw, zwyczajów i motywacji związanych z kupowaniem online. Poznaj najciekawsze wyniki tego badania, aby zweryfikować swój plan na e-commerce lub zainspirować się do dalszych działań! Dane do raportu „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” zbierane

Ecommerce
24.09.2021

Niebywałe wzrosty w internetowych zakupach to z jednej strony ogromna szansa dla e-sprzedawców, a z drugiej - sygnał do jeszcze intensywniejszej pracy, bo konkurencja w e-commerce rośnie bardzo szybko. Na odwiedziny w swoim e-sklepie trzeba mocno zapracować, a sukces i tak zaczyna się dopiero w momencie, gdy klient opłaci zamówienie.

Ecommerce
25.08.2021

Nie jest tajemnicą, że powodzenie każdego sklepu zależy od zainteresowania i zadowolenia klientów. W przypadku e-sklepu kluczowa jest nie tylko troska o np. bogaty asortyment, lecz także bezpieczeństwo transakcji. Shoper pozwala zadbać o wszystkie ważne aspekty, także integrację z zaufanymi płatnościami. Co wyróżnia tę platformę? Dlac