sprzedaz-na-raty-tpay

Jak sprzedawać na raty w sklepie internetowym

Zakupy na raty cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród internautów. Dowiedz się, dlaczego warto mieć opcję płatności ratalnej w e-commerce i jakie możliwości w sprawie sprzedawania na raty może dać operator płatności online.

Respondentów badania Gemius 2021 zapytano o to, co sprawia, że sklep internetowy jest wiarygodny, gdy po raz pierwszy z niego korzystają. 8% badanych internautów wskazało, że jest to możliwość zrobienia zakupów na raty. Wśród nich największy odsetek stanowiły osoby z grupy wiekowej 35-49. Jeżeli chodzi o płeć, płatności ratalne okazały się najpopularniejsze wśród mężczyzn.

Kupowanie na raty a pandemia

Pandemia i znacznie częstsze przebywanie przez nas w domu sprawiło, że w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie zakupami na raty. Według badania Santander Bank Polska, w 2020 r. średnio aż o 170% wzrosło zakupami ratalnymi w porównaniu do 2019 r. Największe zainteresowanie odnotowano w czasie pierwszej fali pandemii: w kwietniu 2020 r. nastąpił wzrost o 261%, w maju o 212%, w czerwcu - 272%. Najpopularniejszymi produktami kupowanymi online na raty w 2020 r. były kolejno: smartfon, telewizor, laptop, lodówka i pralka

Decyzje dotyczące zakupów na raty zbadała również agencja 4P Research na zlecenie BIK w dniach 20-25 kwietnia 2020 r. Okazało się że co dziesiąta osoba w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kupowała coś na raty. Głównym powodem zakupów w tym czasie były usterki lub zużycie sprzętu (37%), następnie nagła potrzeba zakupu (29%) i promocja (26%). 

Płatności ratalne online, gdy masz swój e-commerce

Ostatnie doświadczenia zakupowe Polaków pokazują, że warto mieć raty wśród dostępnych metod płatności w swoim sklepie internetowym. Posiadanie ich nie musi wiązać się z podpisywaniem osobnych umów czy organizowaniem nowego kanału sprzedaży. Płatności ratalne mogą być dostępne w ramach współpracy z operatorem płatności , np. Tpay.

W Tpay płatności ratalne od razu dostępne są w panelu transakcyjnym jako jedna z metod płatności - nie trzeba ich specjalnie uruchamiać i w razie potrzeby można szybko wyłączyć ( dowiedz się więcej na temat samodzielnego edytowania dostępnych metod płatności ).

Poznaj bliżej i przetestuj panel transakcyjny Tpay

Po wybraniu tej metody płatności, klient, korzystając z suwaka, ustala długość pożyczki w miesiącach i kwotę miesięcznej raty (wyliczenia dokonane przez kalkulator mają jedynie charakter orientacyjny). Następnie klika “Przejdź do banku” i będąc już na stronie Alior Banku, ustala szczegóły zakupów na raty.

- Płatność ratalna z perspektywy sprzedawcy niczym się nie różni od transakcji z wykorzystaniem Pay-By-Linka czy BLIKA. Po akceptacji wniosku przez bank, która trwa do 15 minut, środki są natychmiast przekazywane na konto sprzedawcy w Tpay. Bankowy koszt kredytu ponosi płatnik - sprzedawca nie bierze udziału w rozliczeniach między bankiem a płatnikiem. Aby ułatwić płatnikowi decyzję zakupową, sprzedawca może umieścić na stronie swojego sklepu kalkulator, dzięki któremu płatnik samodzielnie obliczy wysokość rat - Tpay udostępnia kod źródłowy - wyjaśnia Karol Pietruszewski, Sales Specialist w Tpay.

Podobne artykuły


Ecommerce, Fintech
15.07.2022

Dlaczego warto mieć płatności odroczone? Co sprawia, że przyciągają internautów? Jak dalej rozwinie się ta metoda płatności? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z Adamem Miziołkiem z jednego z wiodących dostawców płatności odroczonych - z Twisto. Marta Kwiatkowska (Tpay): Płatności odroczone to już must have dla e

Ecommerce, Płatności mobilne
30.06.2022

Aż 73% e-commerców ma płatności odroczone. Na tę dość nową metodę płatności decyduje się coraz więcej klientów. Co może zrobić sklep, by opcja “Kup teraz, zapłać później” była chętniej wybierana podczas e-zakupów? Dowiedz się, jakie materiały masz do dyspozycji oraz gdzie warto je umieszczać. Co to są płatnoś

Ecommerce
30.06.2022

Jak wynika z badań rynkowych, już ponad 60% Polaków wie, na czym polegają płatności odroczone. Opcję “Kup teraz, zapłać później” oferuje coraz więcej e-sprzedawców. Na czym polega ta metoda płatności? Jakie korzyści daje e-commercom? Płatności odroczone to metoda opłacania zamówień często określana hasłem &ld