jak-wspierac-sprzedaz-w-sieci
Jak wspierać sprzedaż w sieci?

Technologia zmienia się z niesamowitym tempie. Jeszcze kilka, może kilkanaście lat temu e-commerce był nowinką technologiczną, a robienie zakupów online wydawało się czymś nieco niszowym. Dziś sprzedaż w sieci staje się tak samo naturalna jak w sklepach stacjonarnych, a rosnąca konkurencja sprawia, że musimy podejmować dodatkowe czynności, wspierające nasze działania online. Co zrobić by to Twoja działalność wybiła się na tle innych? Jak wspierać sprzedaż w sieci działaniami offline?

Bądź tam, gdzie jest Twój klient

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania na frazy długiego ogona (konkretne, szczegółowe zapytania) czy obecność w porównywarkach cen to must-have każdego właściciela e-sklepu.

Warto aby nasz produkty pojawiały się w porównywarkach cen czy rankingach. Użytkownicy zanim dokonają zakupu – szczególnie w przypadku droższych produktów – robią najpierw research gdzie najlepiej kupić. Obecność na portalu porównującym ceny zdecydowanie może wyjść nam na dobre.

Elementy te pomagają potencjalnym klientom nie tylko w znalezieniu naszego sklepu, ale także w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Podstawą są porównywarki cen i portale opiniujące produkty takie jak, np. Ceneo, czy Wizaz.pl – ale bądźmy otwarci także na inne możliwości.

Dobre pozycjonowanie sklepu to również istotna sprawa. Postaw się na miejscu klienta i zastanów się, czy kiedy szukasz jakiegoś produktu przechodzisz na koleje strony w wynikach wyszukiwania? Raczej nie. Pierwsze sklepy pojawiające się w wynikach wyszukiwania przeważnie są najbardziej oblegane przez klientów. Dobre seo może zdziałać cuda!

Cross-selling i up-selling

To podstawowe metody zwiększające nie tylko lojalność klientów, ale także wartość przychodów.

Cross-sellingiem nazywamy proponowanie klientowi dodatkowych, komplementarnych elementów do jego pierwszego zakupu zaraz po transakcji lub jeszcze w trakcie składania przez niego zamówienia. Może być to np. środek pielęgnacyjny do zakupionych mebli, dodatkowe sznurowadła do obuwia itp. Są to produkty uzupełniające, których nasz klient może potencjalnie wkrótce i tak szukać.

Up-selling opiera się na oferowaniu podwyższonej wartości produktu. Klientowi przed zakupem zostaje przedstawiona oferta produktu o wyższej jakości, w wyższej cenie. Podkreślone zalety takiego rozwiązania mogą mieć wpływ na jego decyzję. Być może zdecyduje się na zakup droższego produktu czy zainwestowanie w droższą usługę, wybierając wyższą klasę.

Jak widać, samo prowadzenie sprzedaży online to nie wszystko. Postarajmy się wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii i badać zachowania klientów. To prosta droga do skuteczniejszych strategii i w końcu – sukcesu!

Podobne artykuły


pierwszy-sklep-online-od-czego-zaczac-min
Ecommerce
04.10.2018

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Według raportu „Gemius – E-commerce w Polsce w 2018 r.”, aż 56% internautów robiło już zakupy przez internet. Warto dodać, że wśród krajów europejskich, to w Polsce wartość tego rynku rośnie najszybciej. Przyszłość zakupów online rysuje się za

jak-wybrac-platforme-do-swojego-ecommerce-min
Ecommerce
11.12.2018

Zakładając swój pierwszy e-sklep, musisz dobrze przemyśleć wiele kwestii. Z jednej strony niezwykle istotna jest strategia, odpowiedni marketing, znajomość branży, chwytliwa nazwa, czy ciekawa identyfikacja wizualna. Z drugiej – aspekty techniczne, takie jak odpowiednie oprogramowanie i system płatności wybrane pochopnie, mogą zrujnowa

BLOG_knf
Aktualności Tpay
04.08.2020

31 lipca br. Komisja Nadzoru Finansowego rozszerzyła zakres usług płatniczych świadczonych przez naszą spółkę o: przekaz pieniężny, inicjowanie transakcji płatniczej (PIS), dostęp do informacji o rachunku (AIS). AIS i PIS to usługi, które przewiduje dyrektywa PSD2, zwiększająca zabezpieczenia transakcji internetowych. Dy