jak-wspierac-sprzedaz-w-sieci

Jak wspierać sprzedaż w sieci?

Technologia zmienia się z niesamowitym tempie. Jeszcze kilka, może kilkanaście lat temu e-commerce był nowinką technologiczną, a robienie zakupów online wydawało się czymś nieco niszowym. Dziś sprzedaż w sieci staje się tak samo naturalna jak w sklepach stacjonarnych, a rosnąca konkurencja sprawia, że musimy podejmować dodatkowe czynności, wspierające nasze działania online. Co zrobić by to Twoja działalność wybiła się na tle innych? Jak wspierać sprzedaż w sieci działaniami offline?

Bądź tam, gdzie jest Twój klient

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania na frazy długiego ogona (konkretne, szczegółowe zapytania) czy obecność w porównywarkach cen to must-have każdego właściciela e-sklepu.

Warto aby nasz produkty pojawiały się w porównywarkach cen czy rankingach. Użytkownicy zanim dokonają zakupu – szczególnie w przypadku droższych produktów – robią najpierw research gdzie najlepiej kupić. Obecność na portalu porównującym ceny zdecydowanie może wyjść nam na dobre.

Elementy te pomagają potencjalnym klientom nie tylko w znalezieniu naszego sklepu, ale także w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Podstawą są porównywarki cen i portale opiniujące produkty takie jak, np. Ceneo, czy Wizaz.pl – ale bądźmy otwarci także na inne możliwości.

Dobre pozycjonowanie sklepu to również istotna sprawa. Postaw się na miejscu klienta i zastanów się, czy kiedy szukasz jakiegoś produktu przechodzisz na koleje strony w wynikach wyszukiwania? Raczej nie. Pierwsze sklepy pojawiające się w wynikach wyszukiwania przeważnie są najbardziej oblegane przez klientów. Dobre seo może zdziałać cuda!

Cross-selling i up-selling

To podstawowe metody zwiększające nie tylko lojalność klientów, ale także wartość przychodów.

Cross-sellingiem nazywamy proponowanie klientowi dodatkowych, komplementarnych elementów do jego pierwszego zakupu zaraz po transakcji lub jeszcze w trakcie składania przez niego zamówienia. Może być to np. środek pielęgnacyjny do zakupionych mebli, dodatkowe sznurowadła do obuwia itp. Są to produkty uzupełniające, których nasz klient może potencjalnie wkrótce i tak szukać.

Up-selling opiera się na oferowaniu podwyższonej wartości produktu. Klientowi przed zakupem zostaje przedstawiona oferta produktu o wyższej jakości, w wyższej cenie. Podkreślone zalety takiego rozwiązania mogą mieć wpływ na jego decyzję. Być może zdecyduje się na zakup droższego produktu czy zainwestowanie w droższą usługę, wybierając wyższą klasę.

Jak widać, samo prowadzenie sprzedaży online to nie wszystko. Postarajmy się wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii i badać zachowania klientów. To prosta droga do skuteczniejszych strategii i w końcu – sukcesu!

Podobne artykuły


sprzedaz-swiateczna-tpay-blog
Ecommerce
16.10.2020

W pierwszej części artykułu poświęconego sprzedaży w okresie Bożego Narodzenia oraz Black Friday i Cyber Monday 2020 skupiliśmy się na aktualnej sytuacji rynkowej oraz wynikach listopadowo-grudniowych z ubiegłego roku. Krótkie podsumowanie pierwszego artykułu : dotychczas każdy koniec roku był bardzo dobrym czasem dla e-sprzeda

informowanie-o-platnosciach-w-sklepie-tytulowa
Ecommerce
06.10.2020

Z tego artykułu dowiesz się: czym klienci kierują się w wyborze sklepu internetowego, jak pandemia wpłynęła na poczucie bezpieczeństwa u klientów online, dlaczego warto poznać bliżej starszą grupę e-klientów, jakie obowiązki związane z płatnościami ma sklep wobec klientów, dlaczego warto informować klientów o dostępnych

funkcjonalnosci_tlo
Ecommerce
23.09.2020

Z tego artykułu dowiesz się: jak pomagać klientom wrócić do przerwanej płatności online, jak wygenerować link do transakcji (zakupy online poza sklepem), jak dokonać całkowitego lub częściowego zwrotu za zamówienie, jak samodzielnie edytować dostępne metody płatności, jak zautomatyzować wypłatę środków. Podpięcie bramki płatn