b2b-e-commercenow-2022

Nadszedł czas na e-commerce w B2B

Prowadzenie biznesu w internecie jest coraz popularniejsze. Wśród firm, które chcą skorzystać z rewolucji odbywającej w branży e-commerce, są także te, które oferują produkty i usługi innym markom. Dowiedz się, jak radzi sobie w e-handlu sektor B2B i jakie są perspektywy jego dalszego rozwoju!

To pierwsza edycja raportu “B2B e-commerce NOW”. Organizatorem badania jest Izba Gospodarki Elektronicznej, a partnerem Tpay. 

E-commerce - skuteczny sposób na zysk!

Pandemia wpłynęła na znaczny wzrost sprzedaży internetowej i zmieniła preferencje kupujących, także w zyskującym na popularności sektorze B2B . W 2022 r. większość marek dostrzegła pozytywne zmiany na rynku i zadeklarowała, że korzyściami z wejścia w e-commerce B2B były dla nich przede wszystkim: zwiększenie sprzedaży (57%), liczby klientów (48%) i asortymentu w ofercie (32%).

Jak sprostać wymaganiom segmentu B2B? 

Wszystko wskazuje na to, że aby rozwijać e-commerce B2B, warto udostępnić stałą ofertę produktów lub usług, personalizować komunikaty i prowadzić sprawną obsługę. Istotna jest również mobilność i wygoda - aż 88% badanych firm umożliwiało dostęp do sklepu internetowego na urządzeniu mobilnym. 

Ważnym elementem sektora B2B w e-handlu są także programy partnerskie.

- Handel cyfrowy to wydajny i skuteczny sposób na zakup produktów i usług korporacyjnych. Bardzo dobrze sprawdza się w nim program partnerski, który stanowi nie tylko nowe źródło przychodu, lecz także zwiększa grono odbiorców. Firmy korzystające z programu partnerskiego, dzięki oferowaniu swoim klientom rozwiązań  czy usług   firmy, z którą współpracują, wzbogacają  swój  katalog  produktów lub usług oraz dostarczają  bardziej komplementarne rozwiązania. Współpraca umożliwia otrzymanie kompleksowych i atrakcyjniejszych cenowo ofert. Korzyści są więc szerokie i trójstronne - opowiada Arkadiusz Bulc, Specjalista ds. Programu Partnerskiego w Tpay.

Chcesz wejść z nami w związek, który procentuje? Skorzystaj z naszego Programu Partnerskiego i zarabiaj z Tpay jeszcze więcej!

Tutaj możesz zapoznać się z całym raportem ”B2B e-commerce NOW”.

*Dane do raportu zbierane były w dniach 22 marca-4 kwietnia 2022 r. przez firmę badawczą Mobile Institute. W grupie badawczej znalazło się 150 firm z odmiennych branż i o zróżnicowanych obrotach. 

 

Podobne artykuły


Ecommerce
05.12.2022

Zwiększone zainteresowanie przelewem online i kartami płatniczymi, triumf branży fashion pod kątem liczby transakcji, ale generalnie mniejsze zakupy niż z 2021 r. To tylko kilka ciekawych danych na temat tegorocznego święta zakupów - poznaj pozostałe! Na początku listopada br. przeprowadziliśmy badanie wśród części naszych kient&o

Ecommerce
29.11.2022

Raty to metoda płatności, która pomaga przyciągać nowych klientów i zwiększać wartość koszyków zakupowych. Gdzie i jak informować klientów o możliwości zrobienia zakupów w sieci na raty? W jaki sposób Tpay i Pekao wspierają w tym sprzedawców? Raty online to metoda płatności, dzięki które

Ecommerce
28.10.2022

Wiele wskazuje na to, że sytuacja gospodarcza i poziom inflacji będą miały wpływ na kształt Black Friday 2022. Zapytaliśmy e-sprzedawców o ich plany i nastawienie na czas w roku, który dotychczas wiązał się z dużym wzrostem sprzedaży. Poznaj wyniki naszego badania! Black Friday, czyli jeden z najważniejszych zakupowo dni w e-commerce,