GLS_BLOG-min

Płatności BLIK w przesyłkach za pobraniem u kurierów GLS – postaw na bezpieczeństwo!

Czy wiesz, że dla ponad 40% kupujących w internecie, możliwość wysyłki za pobraniem jest motywacją do wykonania zakupu? To ogromna grupa użytkowników, o którą warto zadbać, poprzez umożliwienie im wygodnej płatności przy odbiorze. Dotychczas większość takich transakcji skazana była na finalizację gotówkową, co w dobie pandemii zaczęło stwarzać poważną barierę zakupową. Przeczytaj, jak nasze najnowsze wdrożenie zmieniło tę branżę i jak ułatwić zakupy użytkownikom, bez zmieniania ich przyzwyczajeń.

Płatność BLIK przy odbiorze

Dotychczas klienci wybierający płatność za pobraniem, przeważnie nie mieli możliwości skorzystania z innej metody płatności niż gotówka. W każdym innym przypadku, panel transakcyjny rozkłada przed nimi szeroki wachlarz możliwości, takich jak szybkie płatności BLIK, portfele kartowe, czy pay by linki. Płatności za pobraniem zawsze były kojarzone głównie z gotówką. Nic dziwnego – kurier nie zawsze posiada przy sobie terminal pos, niezbędny do przyjęcia takiej płatności. Z naszej analizy wynika, że największą barierą w przypadku tych transakcji, jest więc brak terminala u kuriera. Rozwój technologii umożliwia jednak pominięcie tego aspektu. Chcąc zrewolucjonizować ten rynek, stworzyliśmy rozwiązanie umożliwiające przyjmowanie kurierom szybkich płatności BLIK, bez konieczności posiadania dodatkowego terminala, wykorzystując natywne urządzenia mobilne. Właśnie takie wdrożenie wykonaliśmy w jednej z największych firm kurierskich – GLS. 

Płatności za pobraniem to w dalszym ciągu ogromna część wszystkich zakupów online. Do tej pory jednak, użytkownicy kupujący w ten sposób, byli pozbawieni możliwości korzystania z udogodnień technologicznych, takich jak szybkie płatności. Postanowiliśmy to zmienić, wdrażając błyskawiczne płatności BLIK przy zakupach pobraniowych. To ogromne ułatwienie, nie tylko dla użytkowników, którzy mogą za swoje zakupy płacić szybko, prosto i bezpiecznie, ale także dla kurierów, którzy nie muszą już nosić przy sobie terminali pos. Jedyne czego potrzebują to urządzenie typu hand held i już mogą przyjmować płatność. Cała transakcja trwa zaledwie kilka sekund i nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem. To rozwiązanie na miarę naszych czasów! – twierdzi Juliusz Stawiński, New Business Development Director w Tpay. 

Korzyści dla klienta

To wdrożenie to dla użytkownika przede wszystkim brak konieczności posiadania gotówki, a także bezpieczeństwo transakcji. W dobie pandemii koronawirusa i przymusowej izolacji wiążącej się z ograniczeniami w poruszaniu oraz unikaniu kontaktu z innymi osobami, to niezwykle istotne. Klient nie musi już iść do bankomatu, by wypłacić pieniądze zanim do jego drzwi zawita kurier. Od teraz może on spokojnie czekać na przesyłkę, bez obaw, że nie będzie miał możliwości sfinalizowania transakcji preferencyjną metodą płatności. Jedynym warunkiem jest oczywiście posiadanie aplikacji mobilnej banku i korzystanie z szybkich płatności BLIK. Patrząc na nasze dane, widzimy jednak ogromny wzrost płatności BLIKIEM i duży potencjał tej metody (rys. 1).

Dzięki implementacji BLIKA na urządzeniach kurierów GLS, klienci nie muszą także obawiać się bezpośredniego kontaktu z kurierem – cała transakcja przebiega bezdotykowo.

rys. 1. Wzrost metody płatności BLIK w Tpay w latach 2018 - 2020.
Wykres BLIK

Jak przebiega transakcja?

Płatność BLIK za pobraniem u kurierów GLS przebiega jak każda inna płatność BLIK. Poniżej możesz zapoznać się z krótką instrukcją: 
instrukcja BLIK B2B
Cała transakcja jest więc niezwykle prosta i bezdotykowa z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. 

Jak wdrożyć takie rozwiązanie w swojej firmie?

Najprostszą możliwością do zaoferowania klientom płatności BLIK za pobraniem, jest oczywiście skorzystanie z usług GLS. To już kolejna (pierwszą był InPost)  firma kurierska korzystająca z naszego innowacyjnego rozwiązania. Jeśli posiadasz firmę kurierską lub inną działalność, która wymaga od Twoich pracowników bezpośredniego kontaktu z klientem przy doręczaniu przesyłki i chcesz, aby mogli oni realizować szybkie płatności bez posiadania dodatkowego terminala, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wdrożyć to rozwiązanie także w urządzeniach mobilnych Twoich kurierów i dostawców. 

Jeśli jesteś zainteresowany/a wdrożeniem tego rozwiązania w swojej firmie, skontaktuj się z naszym New Business Development Directorem  – Juliuszem Stawińskim. 

Juliusz Stawiński
New Business Development Director
[email protected]

 

 

 

Podobne artykuły


Ecommerce
01.03.2023

Dostawa to jeden z najważniejszych etapów procesu zakupowego w e-commerce. Na rynku dostępnych jest coraz więcej funkcji i narzędzi, które sprawiają, że dostawy są coraz lepiej dopasowane do potrzeb klientów. Jaką rolę pełni dostawa w procesie realizacji zamówienia i jak dbać o to, aby ten proces przebiegł sprawnie w e-c

Podcast
28.02.2023

Czy oprogramowanie sklepowe może pomóc w skalowaniu biznesu? Na jaką platformę się zdecydować: Saas czy Open Source? Przeczytaj wywiad z Adrianem Prędkiewicz z Selly i poznaj odpowiedzi na te pytania. Marta Kwiatkowska: Czym zajmuje się Twoja firma i za jaki obszar w niej odpowiadasz? Adrian Prędkiewicz: Selly zajmuje się tworzeniem i utrz

Ecommerce
14.02.2023

Rynek e-commerce dynamicznie się rozwija, a wraz z nim – dostępne formy płatności. Aktualnie klienci mogą wybierać spośród przynajmniej 10 różnych metod płatności dostępnych na polskim i europejskim rynku. Co więcej, praktycznie wszystkie te metody są przyjazne dla urządzeń mobilnych, co sprzyja rozwojowi m-commerce, czyli handl