Shopware-integracja-z-tpay-1

Shopware – funkcjonalności, zalety i integracja z płatnościami Tpay

Wybierając platformę do prowadzenia sklepu, warto zrócić uwagę na to, czy jest funkcjonalna, dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz dobrze zintegrowana z płatnościami online. Jednym z możliwych rozwiązań jest Shopware. Jakie są jego największe zalety i co wówczas z podpięciem e-płatności?

Shopware to specjalna platforma sklepowa dedykowana działaniom e-commercowym. Powstała w 2000 r. w Niemczech i do dziś jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań e-commerce w krajach niemieckojęzycznych. Dzięki niej możesz stworzyć sklep internetowy i skutecznie nim zarządzać. 

Shopware należy do rozwiązań typu Open Source, czyli tzw. otwartego źródła, z którego możesz korzystać na podstawie licencji. Innymi tego typu rozwiązaniami są m.in. platformy takie jak Magento czy Wordpress .

Sklep internetowy Shopware a Magento – czym się różnią?

Poszukiwanie narzędzia, które pozytywnie wpłynie na atrakcyjność sklepu internetowego i jednocześnie pozwoli sprawnie i wygodnie zarządzać firmą, nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zastanawiasz się między Shopware a Magento, warto poznać różnice między nimi. 

Dla Magento czas wdrożenia jest dłuższy niż w przypadku Shopware. Ogromną zaletą Shopware są również dodatkowe funkcje i rozbudowane możliwości prowadzenia sklepu. Ponadto Shopware 6, w przeciwieństwie do Magento, już w podstawowej wersji pozwala na automatyzację pod względem SEO. Warto oczywiście pamiętać, że zarówno Shopware, jak i Magento są stale rozwijane i modyfikowane, dlatego warto na bieżąco śledzić zawarte w nich funkcjonalności.

Dowiedz się, jak przebiega integracja Magento z płatnościami Tpay

Ecommerce Shopware a Wordpress – najważniejsze różnice

WooCommerce (moduł płatności Wordpress) to rozwiązanie dedykowane zwłaszcza małym sklepom oraz idealne dla przedsiębiorców na samym początku drogi z własnym biznesem. Główną zaletą Wordpress jest ogromna liczba motywów, z których można wybierać (zarówno darmowych, jak i płatnych). W przypadku Shopware liczba ta jest zdecydowanie mniejsza, w wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie dedykowanego rozwiązania, co może wiązać się z dodatkowym wynagrodzeniem dla programisty. 

Cena Wordpress może początkowo wydawać się niższa, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że wiele wtyczek oferujących dodatkowe funkcjonalności będzie jednak płatna. 

Dowiedz się więcej na temat WooCommerce

Zalety i wady Shopware

Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej cenie, a równocześnie łatwości prowadzenia systemu e-commerce, to platforma sklepu internetowego Shopware sprawdzi się do tego doskonale. Najważniejsze zalety Shopware to m.in. opcja „Shopping Experiences”, dzięki której możesz samodzielnie tworzyć kreatywne i unikatowe treści, które zachęcą użytkowników do zakupów. Dodatkowo Shopware ma także funkcje B2B, dzięki którym możesz zarządzać ofertami, cennikami, zamówieniami oraz kontrolą ról i uprawnień.

Główną wadą tej platformy jest natomiast fakt, że część poleceń w panelu administracyjnym jest niemieckojęzyczna, co dla osób, które nie znają tego języka, może stanowić utrudnienie. Z uwagi na fakt, że Shopware jest mniej rozbudowany niż np. Magento, trudnością może być również problem z obsługą większych i bardziej zaawansowanych sklepów internetowych.

Integracja Shopware z płatnościami Tpay

Jeśli zdecydujesz się na wybór tej platformy, z pewnością zastanawiasz się, jak działają płatności w Shopware. Są one możliwe dzięki integracji sklepu np. z płatnościami elektronicznymi Tpay. 

Dokonanie integracji w Shopware umożliwia bezpłatna wtyczka płatności online dostarczona wraz z danymi niezbędnymi do jej instalacji przez Tpay. Kroki, które musisz podjąć na samym początku, to zainstalowanie wtyczki, a następnie jej skonfigurowanie. Aby tego dokonać, należy wypełnić następujące po sobie rubryki:

  • identyfikator sprzedawcy,
  • kod bezpieczeństwa,
  • klucz API transakcji, 
  • hasło API transakcji.

Wszystkie te dane zostaną dostarczone przez Tpay po podpisaniu umowy. W kolejnym kroku trzeba dokonać konfiguracji metod płatności. Metody te dostępne są automatycznie podczas konfigurowania wtyczki, po stronie użytkownika leży natomiast ich zoptymalizowanie, np. ograniczenia niektórych krajów czy zmiana nazw. 

Na koniec warto również poświęcić uwagę płatnościom w walucie innej niż PLN. Podczas instalacji wtyczki tworzone są odpowiednie reguły zarządzania ryzykiem, tak, aby zminimalizować ryzyko złego przewalutowania. Należy upewnić się, które waluty są dostępne w e-sklepie. 

Po tym ruchu konfiguracja jest już gotowa i można w pełni cieszyć się zaletami funkcjonalnego sklepu online połączonego z płatnościami Tpay.

Podobne artykuły


Podcast
31.05.2023

Szacuje się, że wraz z początkiem pandemii, firmy zaczęły dostawać aż o 20% więcej zapytań od klientów. Jak obsłużyć je sprawnie i na najwyższym poziomie? O pracy na słuchawce, churn i o przyszłości chatbotów rozmawiamy z Łukaszem Hardkiem z Thulium. Marta Kwiatkowska (Tpay): Co ciekawego Thulium oferuje sprzedawcom działającym online

Podcast
02.04.2023

Jak dzięki conversational commerce zrobić cały miesięczny obrót w swoim sklepie w zaledwie 24 godziny? Dowiecie się z rozmowy z Paulą Przegiętką z Vonage. Marta Kwiatkowska (Tpay): Na czym polega w ogóle conversational commerce? Paulina Przegiętka (Vonage): Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzedaż za pośrednictwem kanałów konw

Ecommerce
28.03.2023

75% e-konsumentów kupuje online przez smartfona. Zgodnie z rosnącym w siłę trendem, handel internetowy musi podążać za preferencjami klientów i dostosowywać swoje sklepy do świata m-commerce. Odpowiedni UX, płatności mobilne - o czym jeszcze warto pamiętać? M-commerce (z ang. mobile commerce) to pojęcie obejmujące całość procesu zakup