magento-integracja-z-tpay-tytulowa

Jak przebiega integracja Magento z płatnościami Tpay

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do prowadzenia sklepu internetowego jest platforma Magento. Cieszy się ona uznaniem głównie ze względu na intuicyjny panel administracyjny i fakt, że sprawdza się także w przypadku większych e-commerców. Jak dokonać integracji Magento z płatnościami Tpay i dlaczego warto?

Magento to platforma umożliwiająca tworzenie i prowadzenie sklepów online, zarówno tych małych i bardzo dużych - sprawdza się też w sprzedaży hurtowej

Jego początki sięgają 2007 roku, dziś to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla e-commerce. Magento jest technologią Open Source, czyli oprogramowania, w którym kod źródłowy wydawany jest użytkownikom na podstawie licencji. 

Magento dostępne jest w trzech wersjach:

 • bezpłatny open source – Magento Community Edition,
 • płatny Magento Enterprise Edition,
 • płatny, utrzymywany na serwerach Magento Enterprise Cloud Edition.

Wersja podstawowa (darmowa) umożliwia skorzystanie z podstawowych funkcji pozwalających na prowadzenie e-sklepu. Wersja płatna dedykowana jest dużym e-commercom i posiada takie dodatkowe funkcje jak np. moduł B2B, który umożliwia sprzedaż hurtową. 

Magento – wady i zalety

Osoby zaczynające swoją działalność w branży e-commerce podejmują kilka bardzo ważnych decyzji, m.in. na jakim silniku postawią swój sklep internetowy. Dlatego ważne jest poznanie wszystkich za i przeciw dotyczących poszczególnych rozwiązań.

Dowiedz się więcej na temat WooCommerce

Do głównych zalet przypisywanych Magento należą:

 • łatwa, intuicyjna obsługa,
 • duża elastyczność w wyborze funkcjonalności,
 • możliwość łatwej optymalizacji pod SEO,
 • dobry system zarządzania treścią,
 • szybkość działania,
 • skalowalność,
 • możliwość zintegrowania z systemami zewnętrznymi (np. CRM, systemy fakturujące),
 • możliwość zarządzania kilkoma sklepami z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Warto też wiedzieć, że silnik Magento 2 umożliwia dostosowanie sklepu internetowego do wszystkich urządzeń mobilnych, a więc smartfonów czy tabletów, co aktualnie jest niezwykle istotne.

Smartfon, jako urządzenie do robienia zakupów online, jest najbardziej preferowany przez 25–34-latków (w porównaniu do innych grup wiekowych). Jako ulubione narzędzie wybiera go już w sumie 31% internautów. Poznaj bliżej wyniki badania przeprowadzonego przez nas z agencją badawczą SW Research - zobacz infografikę.

Poznaj bliżej wyniki naszych badań, dzięki którym lepiej poznasz preferencje płatnicze swoich klientów.

Należy również dodać, że Magento posiada rozbudowaną opcję wsparcia technicznego, m.in. forum, na którym użytkownicy wymieniają się doświadczeniami i radami. Stanowi to duże wsparcie zwłaszcza na samym początku, kiedy poruszanie się po platformie może jeszcze sprawiać problemy.

Oczywiście Magento nie jest bez wad. Jego użytkownicy skarżą się zwłaszcza na trudną konfigurację e-commerce, która wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, a także czasu. 

Magento czy WooCommerce?

Warto pamiętać, że na rynku istnieją różne platformy sklepów internetowych. Przed podjęciem decyzji, którą z nich wybieramy dla naszego e-commerce, warto dobrze się zastanowić. Magento czy może WooCommerce? To pytanie zadaje sobie wiele osób rozpoczynających swoją przygodę w branży e-commerce. WooCommerce jest najpopularniejszą alternatywą dla Magento. Jest to dedykowana wtyczka Wordpressa, umożliwiająca zbudowanie sklepu online i sprawne zarządzanie nim. Więcej o WooCommerce pisaliśmy tutaj.

Zarówno Magento, jak i WooCommerce oferują wiele bezpłatnych motywów oraz szablonów, jak i możliwość dodawania nieograniczonej liczby produktów. Magento posiada jednak przewagę nad WooCommerce w postaci wbudowanej obsługi wielu języków (w WooCommerce jest to możliwe po skorzystaniu z dodatkowo płatnej usługi). 

Zaletą WooCommerce jest natomiast fakt, iż sklep na nim postawiony zajmie zdecydowanie mniejszą przestrzeń na serwerze, a także można go uruchomić na hostingu współdzielonym, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze. 

WooCommerce jest również prostszy w obsłudze, zwłaszcza na początku. To, co dla jednych bywa wadą, dla innych jednak może być zaletą. Magento, choć początkowo może wydawać się bardziej skomplikowane, w rzeczywistości posiada więcej funkcjonalności dla większych sklepów online, co czyni go lepszym wyborem w przypadku właścicieli dużych e-sklepów

Podsumowując, sklep na Magento 2 będzie doskonałą platformą dla bardziej wymagających użytkowników, dla których darmowe funkcjonalności WooCommerce nie wystarczają, ale także tych, którzy posiadają większe możliwości, np. dysponują wyższymi parametrami serwera.

Magento czy rozwiązania typu SaaS?

Innym rodzajem rozwiązań dla e-commerce jest tzw. SaaS, czyli „oprogramowanie jako usługa”.  W tym rozwiązaniu użytkownik nie jest właścicielem oprogramowania, a jedynie korzysta z niego.

Rozwiązania SaaS-owe (jak np. Shoper, Clickshop czy Shoplo) posiadają tę zaletę, że są prostsze w obsłudze, a w przypadku likwidacji sklepu online, łatwiej będzie z nich zrezygnować, nie ponosząc wysokich kosztów. Są również wygodniejsze – chociażby przez to, że hosting znajduje się po stronie  dostawcy. 

Niestety korzystanie z tego typu rozwiązań łączy się jednak z mniejszą elastycznością, np. w możliwości personalizowania witryny. Magento natomiast nie tylko daje spory wachlarz możliwości, jeśli chodzi o decyzję dotyczącą wyglądu, funkcjonalności i estetyki sklepu, ale również mamy pewność, że dostawca usług nie podniesie nagle ceny i jesteśmy mniej od niego uzależnieni.

- Tpay zaoferował nam najlepszą ofertę. Zauważyliśmy, że ma również gotowe rozwiązania do Magento, z którego korzystamy. Poza tym zespół Tpay od początku dynamicznie reagował na wszelkie wątpliwości związane z integracją. Nawet po godz. 20. Szybko zaufaliśmy sobie nawzajem - opowiada Joanna Kwiatkowska, Head of e-commerce marki Kubota. Dowiedz się więcej na temat tego wdrożenia

Jak przebiega integracji płatności Tpay z Magento?

Zintegrowanie sklepu online z płatnościami online to podstawa prowadzenia biznesu w internecie. integracja z płatnościami Tpay jest prosta oraz bezpłatna – właściciel sklepu online ponosi jedynie koszty wdrożenia. Zobacz instrukcję  

Aby moduł płatności Tpay został połączony z Magento, niezbędne jest, aby środowisko uruchomieniowe posiadało następujące elementy:

 • system Magento w wersji minimum 2.x, z dostępną walutą PLN,
 • pliki instalacyjne modułu lub program Composer zainstalowany na serwerze,
 • serwer PHP w wersji minimum 5.6.

Na etapie dokonywania integracji użytkownik może podjąć kilka ważnych decyzji, m.in.:

 • czy klient będzie miał dostępne tylko płatności online (będzie dokonywał wyboru sposobu płatności spośród tych, które zapewniają bieżące księgowanie),
 • czy klient będzie miał możliwość wybrania płatności BLIK level zero (poprzez wpisanie kodu bezpośrednio na stronie koszyka),
 • czy nastąpi ograniczenie państw, w których będą działały płatności online,
 • czy ustalona zostanie minimalna kwota zamówienia przy korzystaniu przy płatności online,
 • czy ustalona zostanie maksymalna kwota zamówienia.

Cały proces integracji nie jest długi, zwłaszcza jeśli właściciel sklepu jest zdecydowany, jakie opcje w swoim sklepie chciałby wdrożyć.

Integracja płatności w module sklepowym Magento jest nieco bardziej skomplikowana niż w module Woocommerce. Mimo to dzięki przygotowanej przez zespół developerów Tpay wtyczce oraz dokładnie opisanym case study zintegowanie płatności i udostępnienie ulubionych metod finalizacji zakupu dla klientów sklepu jest proste. - tłumaczy Bartosz Witczak, Partner Account Manager w Tpay.

Dlaczego warto wdrożyć płatności Tpay?

Zintegrowanie Magento z płatnościami Tpay to przede wszystkim łatwy sposób na zapewnienie klientom e-commerce dużego wyboru łatwych i szybkich płatności za dokonane zakupy. Zwiększa to atrakcyjność sklepu na tle konkurencji oraz pokazuje, że dbamy o komfort klienta. 

Zalet tego rozwiązania jest wiele, a wśród najważniejszych można wymienić:

 • bezpieczeństwo dokonywanych transakcji,
 • wygoda (zarówno po stronie sprzedającego, jak i e-klienta),
 • szybsza realizacja transakcji (skrócony czas oczekiwania na wysyłkę),
 • mnogość dostępnych metod płatności, m.in. BLIK, przelewy online czy płatności kartą.

Jak wybrać operatora płatności? 

Platforma Magento zintegrowana z płatnościami Tpay to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli e-commerce, również tych prowadzących większe sklepy, którym zależy na wysokiej obsłudze klienta, a jednocześnie na niezbyt skomplikowanym systemie administrowania. 

Podobne artykuły


Ecommerce
30.11.2023

Black Friday i Cyber Monday to dwa ważne dni w e-commerce, coraz częściej łączone w Black Week. Konsumenci polują w tym czasie na przeceny, a sprzedawcy notują znaczne wzrosty. Nie inaczej było w 2023 r. - obroty sprzedawców wzrosły o 116% w Black Friday i 43% w Cyber Monday. Zobacz, jak dokładnie wyglądał Black Weekend w sklepach online! Bl

Ecommerce
17.11.2023

Czy ostatnie 12 miesięcy znacząco zmieniło rynek e-handlu? Nowe metody płatności, rozwiązania technologiczne to jedna strona medalu; na sytuację sklepów i kupujących wpływa także sytuacja gospodarcza czy społeczna. Przy okazji wydania 3. edycji raportu badającego potrzeby płatników, przygotowaliśmy porównanie najciekawszych wsk

Podcast
15.11.2023

Wielkimi krokami zbliża się najgorętszy okres w e-commerce: Black Friday (a właściwie cały Black Week), Święta i późniejsze wyprzedaże. Co można zrobić, aby przygotować się na wzmożony ruch w tym okresie? Jak sprawdzić, czy serwery wytrzymają pik sprzedażowy? Z Anetą Rutkowską z LH.pl rozmawiamy o roli hostingu we wspomaganiu sprzedaży, zwła