Nie jest tajemnicą, że powodzenie każdego sklepu zależy od zainteresowania i zadowolenia klientów. W przypadku e-sklepu kluczowa jest nie tylko troska o np. bogaty asortyment, lecz także bezpieczeństwo transakcji. Shoper pozwala zadbać o wszystkie ważne aspekty, także integrację z zaufanymi płatnościami. Co wyróżnia tę platformę? Dlaczego warto wdrożyć płatności Tpay?

Poza rozwiązaniami autorskimi, niemal każda platforma e-commerce bazuje na jakimś prototypie, czyli gotowym rozwiązaniu umożliwiającym zaprojektowanie i poprowadzenie własnego e-sklepu. Jednym z nich jest właśnie Shoper. 

Czym się wyróżnia Shoper

Shoper przede wszystkim wyróżnia się tym, że doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dużych, jak i małych, dopiero rozwijających się firm. Do najważniejszych zalet Shopera z pewnością należą:

 • polska wersja językowa modułu,  
 • łatwa w obsłudze wtyczka płatności dla sklepu internetowego, 
 • stała pomoc techniczna, 
 • systematyczne aktualizacje oprogramowania, 
 • bogata oferta szablonów i motywów oraz elementów graficznych, z możliwością ich edycji,
 • wysoka funkcjonalność, która sprawia, że stworzenie i koordynacja e-sklepu nie powinny być skomplikowane nawet dla osób, które nie mają doświadczenia. 

Szeroki wybór opcji oraz dodatków jest zazwyczaj głównym powodem, dla którego Shoper jest tak popularny

Shoper jako rozwiązanie typu SaaS  

SaaS, czyli tzw. oprogramowanie jako usługa, daje użytkownikom możliwość używania aplikacji w chmurze internetowej. Na takim rozwiązaniu działa właśnie Shoper oraz wiele innych platform z branży e-commerce, jak np. Shopify, IdoSell czy 2ClickShop. Użytkownik korzysta z wszelkich funkcjonalności oprogramowania, jednak nie posiada go na własność.

Jakie są tego główne zalety? W przypadku korzystaniu z Shopera, obowiązki związane z aktualizacjami i utrzymaniem serwera są przeniesione z właściciela sklepu na platformę Shoper. Warto mieć na uwadze, że Shoper, jako rozwiązanie typu SaaS, może okazać się więc tańszy od popularnych rozwiązań Open Source (w których oprogramowanie jest wydawane na podstawie licencji). Dodatkowo minimalizują się koszty związane z wynagrodzeniem dla programisty czy grafika. Z drugiej strony, minusem tego rozwiązania może być większe uzależnienie od dostawcy usług.

SaaS czy Open Source?  

Choć przez pewien czas to właśnie oprogramowania Open Source wiodły prym na rynku, to w ostatnich kilku latach znacznie wzrosło zainteresowanie oprogramowaniami między innymi typu SaaS. Dlaczego? Przede wszystkim przedsiębiorcy szukają rozwiązań, które nie wiążą ich długimi umowami, a rezygnacja z nich jest prosta i szybka. Dodatkowo, w rozwiązaniach typu SaaS płacimy jedynie za to, z czego faktycznie korzystamy.

Podczas podejmowania decyzji, na jakim silniku postawić swój sklep, warto wziąć pod uwagę:

 • oferowane wsparcie techniczne, 
 • dostępne możliwości personalizacji, 
 • płatności internetowe dla sklepu, 
 • kwestie techniczne, np. dotyczące wprowadzania produktów na stronę, 
 • wysokość abonamentu oraz obecność lub brak dodatkowych kosztów (wysoka cena wdrożenia, pomoc specjalisty itp.).

Popularne na rynku moduły mogą różnić się pod tymi względami. Odpowiednia analiza i przemyślenie decyzji pozwoli cieszyć się wysokiej jakości wsparciem i zadowoleniem z platformy e-commerce. Jeśli zastanawiasz się, które z rozwiązań wybrać, warto przeanalizować ich wady i zalety


Shoper jest doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Atrakcyjne są także opłaty związane z wykorzystywaniem tego oprogramowania. W zależności od tego, który z dostępnych na Shoper szablonów i motywów strony WWW wybierzesz, cena abonamentu będzie się wahać. Warto jednak wspomnieć, że pakiet podstawowy obejmuje aż 10 000 produktów dodanych do e-sklepu, dlatego doskonale sprawdzi się w mniejszych i średnich sklepach online. Właściciele większych biznesów powinni natomiast zaznajomić się dobrze z zawartością wyższych pakietów, które dają zdecydowanie większe możliwości i są przystosowane do dużych platform sprzedażowych.

Wady i zalety e-sklepu opartego na Shoper

Shoper to silnik sklepu internetowego, który wyróżnia się dużą intuicyjnością i wygodą obsługi (zarówno z pozycji klienta, jak i właściciela e-sklepu).  Przyjazny i dobrze przemyślany panel oraz nowoczesny design sklepu sprawia, że zarówno wykonanie wszystkich działań związanych z obsługą, jak i zrobienie zakupów będzie niesamowicie łatwe

Jakie zalety ma jeszcze Shoper? Przede wszystkim: 

 • łatwa obsługa techniczno-logistyczną, 
 • nieskomplikowane płatności w Shoper,
 • przydatne funkcje dodatkowe (np. wygodna obsługa wysyłki), 
 • łatwe w obsłudze, różnorodne wtyczki Shoper,
 • fakt, że jest to odpowiedni wariant dla osób z małym doświadczeniem.

Platforma ta, jak każda inna, ma jednak wady, o których warto wiedzieć. Przede wszystkich trzeba mieć na uwadze, że możliwość integracji sklepu z Allegro możliwa jest wyłącznie przy zakupie droższych pakietów. Dlatego też warto dobrze zaznajomić się z ofertą przed dokonaniem wyboru.

Płatności online w e-sklepie

Żaden profesjonalny e-commerce nie mógłby się rozwijać, gdyby nie płatności elektroniczne. Dają one wiele korzyści zarówno po stronie kupującego, jak i sprzedawcy. Zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo i szybkość transakcji, przyspieszają wysyłkę zamówienia oraz usprawniają cały proces zakupów. Wtyczka płatności dla sklepu internetowego Tpay to szereg możliwości i szeroki wybór metod płatności: od szybkiego przelewu po aktualnie najpopularniejsze płatności BLIK

Sprawdź, czy zakupy w Twoim sklepie to przyjemność

Jak zintegrować Shoper z płatnościami Tpay?

Jeśli zależy Ci na wysokim poziomie obsługi klienta, warto zadbać o integrację e-sklepu ze sprawdzonymi metodami płatności. Aby zintegrować moduł płatności Shoper z płatnościami Tpay, skorzystaj ze szczegółowej instrukcji dedykowanej dla tego modułu. 

Płatności Tpay – dlaczego warto? 

Zastanawiasz się, dlaczego warto połączyć sklep internetowy postawiony na Shoper z płatnościami Tpay? Przede wszystkim zyskujesz gwarancję, że Twoi klienci będą mogli bezpiecznie i łatwo sfinalizować zamówienie. Zapytaj o szczegóły naszej oferty!