Od prostych rozwiązań dla małych sklepów po zaawansowane rozwiązania dla globalnych graczy: platformy e-commerce są kluczowym elementem internetowego handlu.
Dla przedsiębiorców, którzy chcą wzbogacić swój sklep o nowe funkcjonalności, w tym o płatności online, dostępnych jest coraz więcej rozwiązań w postaci modułów. Dowiedz się więcej o funkcjonalnościach, wymaganiach i sposobach integracji wtyczek sklepowych.

W świecie e-commerce wybór odpowiedniej platformy ma istotne znaczenie dla sukcesu internetowego biznesu. Na rynku istnieją dwa wiodące modele prowadzenia e-sklepu: platforma SaaS (Software as a Service) i Open Source. Każda z tych opcji ma swoje zalety i ograniczenia, co może sprawić, że wybór staje się wyzwaniem. 

Platforma SaaS

Platforma SaaS, nazywana też chmurową, to model oprogramowania, który utrzymywany jest w chmurze dostawcy. Platforma jest usługą w formie abonamentu, a decydując się na taką formę prowadzenia e-biznesu, otrzymujesz od dostawcy gotowe rozwiązanie oraz stałe wsparcie techniczne i systemowe

Sklepy online oparte na modelu SaaS są idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę na rynku e-commerce. Co więcej, wdrożenie takiego rozwiązanie nie zabiera dużo czasu, a koszty miesięczne za platformę są niskie. 

Przykłady platform opartych o model SaaS: Shopify, Shoper, IdoSell

Platforma Open Source

Platforma Open Source to bezpłatne rozwiązanie bazujące na otwartym kodzie źródłowym, który możesz modyfikować. Open Source wyróżnia się swobodą i elastycznością - decydujesz, jak Twój sklep będzie wyglądał. Dodatkowo masz pełną kontrolę nad danymi, którymi możesz samodzielnie zarządzać. Co więcej, jesteś niezależny od podmiotów trzecich, np. właściciele platform. 

Otwarty charakter tych platform pozwala na dostosowanie i rozbudowę funkcji w zależności od własnych potrzeb. Rozwiązanie wymaga wiedzy w zakresie IT, dlatego idealnie się sprawdzi w firmach, które mają takie zasoby.

Przykłady platform opartych o model Open Source: WooCommerce, PrestaShop, Magento.

Wtyczki płatnicze dla e-commerce 

Za funkcjonalności na platformie e-commerce odpowiadają moduły (nazywane także wtyczkami), które pozwalają na rozszerzenie i rozbudowanie sklepu internetowego. Integracja wtyczki z platformą sklepową może umożliwiać m.in. przyjmowanie płatności, optymalizowanie procesu zakupowego czy zarządzanie produktami na stronie.

Tpay udostępnia wtyczki, dzięki którym możesz szybko i łatwo wdrożyć system płatności internetowych w większości platform sklepowych.

Porównanie wtyczek płatniczych dla e-commerce w Tpay

Zapoznaj się z poniższą tabelą i dowiedz więcej na temat funkcjonalności, wymagań i sposobów integracji wtyczek sklepowych w Tpay.

Przed wyborem wtyczki dla swojej platformy przeanalizuj dostępne opcje i wybierz tę, która najlepiej spełnia wymagania Twojego sklepu internetowego. 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wtyczkach, skontaktuj się z naszym zespołem – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.