Ze względu na rosnącą popularność e-zakupów, dostępność narzędzi na rynku e-commerce wzrasta z każdym rokiem. Platforma Shoplo to szybkie i tanie we wdrożeniu rozwiązanie, które sprawdza się głównie w przypadku osób dopiero zaczynających swoją przygodę z prowadzeniem sklepu internetowego.

Właściciele sklepów internetowych oczekują od platform sprzedażowych już nie tylko podstawowych funkcjonalności, lecz wielu dodatkowych udogodnień, intuicyjności, wysokiej estetyki czy swobody wyboru. Jakie są największe zalety Shoplo i jak w prosty sposób można podnieść jakość sprzedaży poprzez integrację tej platformy z płatnościami Tpay?

 

Czym jest Shoplo

Platforma sklepowa Shoplo to rozwiązanie dla e-commerce typu SaaS, czyli tzw. oprogramowanie jako usługa (z ang. „Software as a Service”). Pozwala ono na korzystanie z aplikacji dostępnych w chmurze internetowej, bez konieczności instalowania oprogramowania na własnym komputerze czy kupowania licencji. Użytkownicy płacą w tym przypadku jedynie za to, z czego faktycznie korzystają (tzw. metoda „pay-as-you-go”). 

Shoplo jest modułem umożliwiającą samodzielne tworzenie sklepu, a następnie jego sprawne zarządzanie poprzez panel administracyjny. Intuicyjny, prosty w obsłudze kreator sklepu pozwala na wybór designu z dostępnych kolorów i elementów w taki sposób, by stworzyć indywidualnie dopasowaną do potrzeb i oczekiwań estetykę sklepu. 

Co istotne, platformy sklepowe Shoplo mogą dostosować się również do urządzeń mobilnych. Jest to o tyle istotne, że – jak wynika z badań dotyczących ulubionych metod płatności Polaków przeprowadzonych w 2020 roku – ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych korzysta aż 31% użytkowników internetu ogółem, z czego w grupie wiekowej 25-34 lata – aż 43% (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Platforma sprzedażowa postawiona na Shoplo zdecydowanie spełnia kryteria funkcjonalnego i przejrzystego sklepu. Przez kogo powinna być wybierana w szczególności i od czego zacząć swoją przygodę z prowadzeniem e-sklepu?

Shoplo – jak zacząć? 

Sklep internetowy Shoplo jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla biznesów dopiero rozpoczynających swoją działalność na rynku. Dlaczego? Dzieje się tak przez stosunkowo niskie koszty rozpoczęcia działalności oraz możliwość zrezygnowania z usługi w razie, gdyby była taka konieczność. Dodatkowo sprzedaż z Shoplo można zacząć od darmowej wersji testowej i w ten sposób spróbować, czy platforma sprosta naszym oczekiwaniom. 

Platforma e-commerce Shoplo stwarza wiele możliwości, takich jak:

 • skorzystanie z jednego z wielu gotowych szablonów strony lub z kreatora, w którym można indywidualnie spersonalizować swój e-sklep,
 • optymalizacja sklepu pod SEO,
 • możliwość wyboru różnorodnych integracji i dodatków, np. służących do obsługi płatności i magazynu, narzędzi marketingowych czy stworzonych do zarządzania różnymi kanałami sprzedaży,
 • darmowa integracja z popularnymi sposobami dostawy towarów,
 • wbudowana funkcja bloga,
 • aplikacje do tzw. upsellingu (zaproszenia do zakupu droższych produktów lub dodatkowych udogodnień) i crossellingu (tzw. sprzedaży krzyżowej – zaproszenia do zakupu powiązanych produktów), które automatycznie sugerują kupującym dodatkowe opcje zakupu na podstawie wybranych kryteriów.

Ponadto sklep internetowy Shoplo wyposażony może być w szeroki wybór narzędzi sklepowych ułatwiających i usprawniających udaną sprzedaż. Należą do nich m.in.:

 • przycisk „Kup teraz”,
 • prowadzenie kampanii promocyjnych,
 • możliwość oferowania kuponów rabatowych,
 • Shoplo POS – aktualizacje danych  na bieżąco, zarówno w sklepie online, jak i w innych kanałach sprzedaży.

Platformy sklepowe Shoplo są intuicyjne i proste w obsłudze, dzięki czemu ich zarządzanie nie powinno stwarzać większych trudności nawet osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu narzędziami.

Dlaczego warto wybrać rozwiązanie typu SaaS?

Rozwiązanie typu SaaS, takie jak m.in. Shoplo, ma niewątpliwie wiele zalet, do których należą m.in. niższe koszty początkowe związane z brakiem konieczności wdrożenia nowego oprogramowania, czy też przewidywalność wydatków i możliwość skalowania biznesu w przyszłości. W przypadku rozwoju sklepu i zapotrzebowania np. na więcej miejsca serwerowego, wystarczy dokupić wyższy abonament i zapłacić za to, z czego faktycznie będziemy korzystać. 

Warto również pamiętać, że za infrastrukturę sklepu odpowiada dostawca usług. Ułatwia to pracę, a także usprawnia proces rozpoczęcia działalności. 

Sklep Shoplo – wady i zalety

Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniej platformy sprzedażowej, warto poznać wszystkie plusy i minusy tego rozwiązania e-commerce.  

Do największych zalet Shoplo należą:

 • możliwość skorzystania z darmowego okresu próbnego, bez ponoszenia kosztów,
 • rozsądny stosunek jakości do ceny,
 • intuicyjny kreator, prosty w obsłudze i stwarzający możliwości personalizacji wyglądu sklepu,
 • hosting i domena dostępne od razu w abonamencie,
 • wiele wersji językowych strony – opcja przydatna dla osób chcących prowadzić sklep również na rynku zagranicznym,
 • darmowe dodatki gotowe do zainstalowania,
 • rozbudowane, praktyczne raporty sprzedażowe w e-sklepie,
 • wsparcie techniczne w razie problemów i doradztwo ze strony serwisu.

Jako wady Shoplo najczęściej wymienia się mniejsze możliwości sprawnej optymalizacji pod SEO niż w przypadku innych tego typu platform do e-commerce oraz ograniczone funkcjonalności strony, którą nie zawsze można dowolnie rozbudowywać.

Integracja płatności z Shoplo krok po kroku

Moduł płatności Shoplo to sposób na to, by klienci mogli dokonywać prostych, szybkich i satysfakcjonujących zakupów w Twoim sklepie online. Jak dokonać integracji płatności Tpay z Shoplo? Wystarczy do tego podjęcie kilka podstawowych kroków. Na początek ważne jest, aby mieć zarejestrowane i zweryfikowane konto w Tpay

Następnie:

 1. W panelu Shoplo przechodzimy do zakładki Ustawienia > Płatności > Dodaj sposób płatności.
 2. Klikamy przycisk: Aktywuj.
 3. Wypełniamy formularz z danymi, które uzyskaliśmy podczas rejestracji w Tpay. Należą do nich: identyfikator sprzedawcy, kod bezpieczeństwa.
 4. Wybieramy rodzaje dostawy, przy których opcja płatności Tpay ma być dostępna w naszym sklepie internetowym. Zapisujemy.

Dlaczego płatności Tpay?

Płatności elektroniczne Tpay to szansa na podniesienie atrakcyjności Twojego sklepu online? Gwarantują m.in.:

 • szeroki wybór metod płatności, m.in. najpopularniejszego dziś BLIKA, przelewu online i karty płatniczej,
 • bezpieczeństwo zarówno sprzedawcy, jak i e-klientów (wszystkie dane są przekazywane szyfrowanym połączeniem protokołem TLS zabezpieczonym certyfikatem Extended Validation, ponadto w Tpay wdrożona została dyrektywa PSD2 i certyfikat PCI DSS na najwyższym możliwym poziomie: Level 1 dla Service Providerów),

Czy zakupy w Twoim sklepie to przyjemność?

Szybkie i bezpieczne płatności w Twoim e-sklepie mogą wpłynąć na zadowolenie klientów, a tym samym ich przywiązanie do Twojej marki i większy zysk. W dzisiejszych czasach jest to wręcz konieczność, ze względu na dużą konkurencję na rynku e-commerce oraz fakt, że coraz więcej osób wybiera zakupy online jako alternatywę do zakupów stacjonarnych. Warto wykorzystać ten trend i zadbać o wysoką jakość sprzedaży w swoim sklepie elektronicznym. Zapytaj o ofertę!