Im mniej kroków w procesie zakupowym, tym chętniej klient sfinalizuje transakcję. Trend “keep it simple”, czyli upraszczania procesów ma się doskonale także w e-commerce! Tak zwane płatności on-site wspierają łatwe i szybkie zakupy w sieci, lojalizując klientów e-sklepów. Jakie metody płatności mogą działać w tym trybie i czym w Tpay jest Easy ON-site?

Prostota zakupów w sieci to jedna z przyczyn ich niesłabnącej popularności. Kilka kliknięć i w ciągu maksymalnie kilku dni zamówienie trafia pod drzwi konsumenta, a usługa (np. w serwisach streamingowych czy oferujących e-booki) jest dostępna od razu. Trendem, którego nie sposób pominąć, jest także m-commerce (mobile commerce). Zakupy internetowe przez smartfona lub tablet robi coraz więcej e-konsumentów w Polsce i na świecie. 

Na niewielkim ekranie telefonu możliwość wyboru, kupna i płatności bezpośrednio w aplikacji mobilnej ułatwia kupowanie i zachęca klienta do kolejnych transakcji. Czy właściciele e-commerce mogą jeszcze bardziej ułatwić e-zakupy swoim klientom? Tak, wystarczy “włączyć” płatności on-site!

Płatności on-site: co to jest?

Płatności on-site, czasem określane także jako “level 0”, oznaczają, że  kupujący może dokonać płatności w internecie bez przekierowania do bramki płatniczej. Konsument podczas całej transakcji pozostaje w aplikacji lub na stronie e-sklepu, a finalizacja zakupów jest ograniczona do minimalnej liczby kliknięć. Model on-site ułatwia i upraszcza procesy zakupowe tak, aby klient mógł kupić szybko i wygodnie, poświęcając formalnościom jak najmniej czasu.

Wdrożenie płatności on-site sprawia, że bramka płatnicza jest niejako “zaszyta” w całym e-commerce. Co ważne, płatności są cały czas tak samo bezpieczne jak w bramce, zmienia się jedynie widok: są wizualnie osadzone bezpośrednio na stronie sklepu.

Prostsze zakupy to mniej porzuconych koszyków, chętniej powracający klienci, czyli finalnie większa konwersja! Warto rozważyć przeniesienie wybranych metod do modelu on-site, aby aktywnie zwiększać sprzedaż online.

O tym, jak na wzrost konwersji może wpływać udostępnienie płatności w modelu on-site pisaliśmy na blogu na przykładzie BLIKA.

Widok natywny a WebView

Korzystając z rozwiązań Tpay (np. wtyczek lub mobilnych bibliotek SDK) można udostępniać metody płatności w opcji natywnej lub WebView. Czym się różnią?

  • Model on-site (natywny) umożliwia udostępnienie bramki płatniczej bezpośrednio w aplikacji, która nie przekierowuje klienta do przeglądarki internetowej z bramką; kupujący nie musi się przełączać między oknami.
  • W opcji WebView aplikacja wymusza przeniesienie klienta z bramki płatniczej na stronę logowania banku i zakończenie płatności właśnie tam - to model oferowany dla przelewów online, czyli tzw. Pay-By-Link. Ta metoda płatności wymaga, aby zlecenia przelewu dokonać w systemie bankowości elektronicznej po zalogowaniu się na swoje konto.

Jakie metody płatności mogą działać w trybie on-site?

 

On-site

WebView

BLIK

Pay-By-Link
(przelew online)

Portfele elektroniczne
(Apple Pay, Google Pay,
Kliknij i zapłać z Visa,
PayPal)

Raty Pekao

Płatności kartą

Płatności odroczone
(PayPo, Twisto)

Visa Mobile

 

Easy ON-site: Wygodne płatności w Magento 2

Przykładem szczególnie łatwej ekspozycji metod płatności on-site jest wtyczka Tpay dla sklepów opartych o platformę e-commerce Magento 2. Wszystkie metody płatności, dzięki Easy ON-site, możesz wyodrębnić i osadzić bezpośrednio w swoim sklepie: szybko i bez dotychczas niezbędnego developmentu. 

Easy ON-site to inaczej generyczny sposób dodawania metod płatności w formie on-site. Sam decydujesz, która metoda płatności ma być dostępna dla Twoich klientów właśnie w tym modelu. Wyróżniasz te kluczowe, lecz jednocześnie pozostawiasz kupującemu swobodę: pozostałe metody są prezentowane w bramce płatniczej w postaci czytelnych kafelków.

- Do tej pory, gdy w Tpay pojawiał się nowy kanał płatności np. Visa Mobile czy PayPo, żeby dodać go do wtyczki i wyodrębnić, musieliśmy każdorazowo wykonać development. Teraz we wtyczce Magento właściciel e-commerce ma listę dostępnych metod płatności i samodzielnie decyduje, które z nich chce mieć on-site. Lista we wtyczce aktualizuje się automatycznie zgodnie z dostępnymi w Tpay metodami płatności. Zapewniliśmy więc maksimum wygody i kontroli nad płatnościami przy jednoczesnym minimalnym wkładzie pracy po stronie właścicieli e-commerce - mówi Klaudia Krajewska, Product Manager w Tpay.

Wtyczka dla sklepów opartych o Magento 2 jest dostępna na stronie Tpay. W naszym Centrum Pomocy znajdziesz także szczegółowe instrukcje konfiguracji, dokonywania zwrotów i obsługi wielowalutowej.