TPAY_PEKAO_WPIS_BLOG

Tpay i Pekao nadają kierunek dalszemu rozwojowi cyfrowych płatności

Już w pierwszej połowie 2021 r. Tpay wprowadzi Pekao do e-commerce. Dzięki podpisanej przedwstępnej umowie sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji, nasi klienci oraz biznesowi Pekao otrzymają kompleksową ofertę rozwoju biznesu online, w tym bramkę płatniczą oraz dostęp do narzędzi analitycznych. Poznaj szczegóły tej historycznej współpracy!

2020 rok był dla nas bardzo intensywny, m.in. ze względu na sytuację związaną z pandemią. Tysiącom e-commerców, dzięki udostępnieniu nowoczesnych płatności online, pomogliśmy wystartować z biznesem lub w pełni wykorzystać tak szybko rosnący popyt na zakupy w internecie. Nie zatrzymujemy się, a wręcz przyspieszamy, bo właśnie mamy przyjemność poinformować o synergii z jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej - bankiem Pekao. 

Podpisaliśmy przedwstępną umowę sprzedaży pakietu mniejszościowego, tj. 38,33% swoich akcji, co oznacza, że zarówno klienci Tpay, jak i Pekao, już w pierwszej połowie 2021 r. mogą spodziewać się dostępu do rozwiązań odpowiadających na aktualnie największe wyzwania branży e-commerce. 

Tpay i Pekao stworzą kompleksowy ekosystem usług płatniczo-finansowych

Wraz z bankiem Pekao planujemy w jednym miejscu udostępnić narzędzia analityczne i produkty pomocne w rozwoju e-biznesów. 

Po pierwsze postanowiliśmy zapewnić:

  • dostęp do bramki płatności online oraz
  • dostęp do panelu analitycznego wbudowanego w serwisie Pekao24, zbierającego dane dotyczące transakcji online i offline (płatności kartą).

Zapewni to szybki wgląd w aktualne wyniki finansowe, bez konieczności samodzielnego monitorowania danych sprzedażowych z kilku źródeł. Zaoszczędzony w ten sposób czas, będzie można poświęcić na rzeczywisty rozwój swoich przedsiębiorstw. 

Po drugie nasza wspólna działalność w obszarze e-commerce będzie obejmować:

  • cross-selling usług acquiringu (akceptowania płatności kartami bankowymi) w zakresie terminali POS,
  • ofertę płatności odroczonych i pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych realizujących płatności online,
  • atrakcyjną ofertę usług bankowych dla dotychczasowych i nowych klientów Tpay.

Jesteśmy pewni, że łącząc siły z Pekao, pomożemy Państwu wyróżnić się na tle konkurencji i spełniać oczekiwania klientów, czyli odnieść sukces w branży!

Szybkie wejście w cyfrowe kanały sprzedaży to aktualny priorytet dla wielu przedsiębiorców. Współpraca Tpay z Bankiem ułatwi pozycjonowanie biznesu i jego produktów online, co na przestrzeni ostatnich miesięcy jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu. Dodatkowo, dzięki wypracowanej synergii, tworzone przez nas narzędzia dadzą możliwość obsługi transakcji równolegle na wielu rynkach, a udostępniana analityka, pomoże przedsiębiorcom w skalowaniu biznesu. Płatnicy, tym samym, zyskają nowe możliwości finansowania zakupów i odczują większy komfort podczas ich finalizacji. Tak strategiczna współpraca jest pierwszą w historii polskiego rynku, nadaje ona kierunek dalszemu rozwojowi cyfrowych płatności komentuje Paweł Działak, prezes i współzałożyciel Tpay.

Bank dostrzega duży potencjał kompleksowej obsługi finansowej podmiotów z rynku e-commerce, których atrakcyjność dodatkowo wzrosła poprzez obecną sytuację związaną z COVID-19. Aby sprostać potrzebom klientów biznesowych, ważne jest połączenie w ramach oferty rozwiązań płatności online oraz offline. Warto zaznaczyć, że Pekao posiada w swojej ofercie wiodące rozwiązania płatności stacjonarnych z wykorzystaniem terminali płatniczych. Tpay to dynamicznie rozwijająca się polska spółka z ugruntowaną pozycją na rodzimym rynku, specjalizująca się w obsłudze płatności w kanale internetowym. We współpracy z Tpay widzimy możliwość dalszego dynamicznego rozwoju zarówno naszej pozycji, jak i samej spółki na tym istotnym rynku z perspektywy tworzenia ekosystemu usług finansowych mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu Banku Pekao S.A.

Szczegóły transakcji:

  • Umowa przewiduje zakup strategicznego pakietu 38,33% akcji operatora płatności
  • Finalizacja transakcji uzależniona jest od braku sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), która w sierpniu 2020 r. przyznała nam rozszerzoną licencję i czuwa nad jakością i bezpieczeństwem usług.
  • Finalizacja umowy planowana jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 r.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]

Podobne artykuły


Ecommerce, Fintech
20.09.2023

Trudno przypomnieć sobie czasy sprzed upowszechnienia się płatności kartowych. Płatność zbliżeniowa, poprzez bramkę płatniczą, czy za pomocą zegarka jest już standardem. Jak kształtuje się polski rynek kart płatniczych i dokąd zmierza dzięki nowym technologiom? Sprawdź kompendium wiedzy o kartach płatniczych. Pierwszą kartę płatniczą w Polsce wydał

Ecommerce, Fintech
17.08.2023

Coraz częściej porusza się temat zagrożeń, z jakim można spotkać się w sieci. Rynek i opinia publiczna są zwrócone w kierunku kupujących, ale problem ten dotyczy także sprzedających. Poznaj bliżej ważne obszary związane z bezpieczeństwem Twojego biznesu w sieci: od roli testowania środowiska IT, poprzez utrzymanie bezpiecznej infrastruktury

Ecommerce
08.08.2023

Od prostych rozwiązań dla małych sklepów po zaawansowane rozwiązania dla globalnych graczy: platformy e-commerce są kluczowym elementem internetowego handlu. Dla przedsiębiorców, którzy chcą wzbogacić swój sklep o nowe funkcjonalności, w tym o płatności online, dostępnych jest coraz więcej rozwiązań w postaci moduł&oacut