Misja Tpay to przede wszystkim dostarczanie nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie płatności internetowych.

W parze z bezpieczeństwem idzie, między innymi rozwój technologii szyfrowania danych – w związku z tym z dniem 29 stycznia 2019 r. rozpoczęliśmy proces wyłączania protokołów TLS w wersjach starszych niż 1.2 dla całej domeny Tpay. Całkowite wyłączenie nastąpi 4 lutego 2019 r. Zmiana dotyczy tylko użytkowników korzystających z systemów starszych niż Android 5.0 i Internet Explorer 11.

Co to oznacza?

Dostęp do usług z zakresu przeglądarki internetowej może być ograniczony wyłącznie na bardzo przestarzałych komputerach, na których od lat nie przeprowadzono aktualizacji. Aktualna lista wersji przeglądarek i obsługiwane przez nie protokoły TLS znajdują się w tym artykule. W najpopularniejszych przeglądarkach internetowych można sprawdzić wykorzystywaną wersję zgodnie z instrukcją:
Google Chrome, Mozilla Firefox , Safari, Microsoft Internet Explorer

Jak łatwo sprawdzić swoją stronę?

Polecamy serwis wormly oraz howsmyssl Dodatkowe informacje o obsłudze TLS 1.2 przez biblioteki i języki programowania:

Jeżeli Wasza przeglądarka nie wspiera protokołu TLS 1.2 prosimy ją zaktualizować lub skorzystać z innej. Drugim elementem jest integracja usług automatyzacyjnych przez API. Jeżeli korzystacie z gotowego modułu sklepowego od Tpay, to nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian. Jeśli natomiast korzystacie z niestandardowych rozwiązań, należy sprawdzić czy mechanizmy przesyłające dane jak np. CURL weryfikują certyfikat domeny Tpay oraz czy ta weryfikacja będzie działać po zmianie.