jak-tpay-wspiera-ukraine

Jak Tpay wspiera Ukrainę

W odpowiedzi na wojnę prowadzoną przez Rosję w Ukrainie, podjęliśmy kilka działań na rzecz wspierania obywateli i obywatelek naszego zaatakowanego sąsiada.  

Naszą najmocniejszą stroną jest technologia, dlatego w ramach wsparcia Ukrainy skupiamy się przede wszystkim na takich działaniach. 

Dołączyliśmy do akcji Tech for Ukraine organizowanej przez fundację Tech to the rescue. Jej celem jest niesienie pomocy ukraińskim organizacjom non profit. Od początku odbieramy również wiele wiadomości od naszych klientów na temat tego, że ich e-produkty lub usługi wspierają Ukrainę z wykorzystaniem naszego systemu płatności.

We współpracy z Polskim Standardem Płatności dostawcą metody płatności BLIK , zrezygnowaliśmy z prowizji od transakcji odbywających się do Ukrainy przez aplikację Spoko.app.

Jesteśmy również pośrednikiem płatności w akcji prowadzonej przez Donateo , która wspiera SOS Wioski Dziecięce. Obecnie aż 16 tys. najmłodszych mieszkańców ogarniętego wojną kraju czeka na pilne wsparcie.

Wraz z Polski Standard Płatności, operatorem systemu BLIK, uruchomiliśmy także akcję “Wspieram Ukrainę” . Umożliwia ona przekazanie wybranej przez siebie kwoty, która w całości trafia, z pomocą Banku Gospodarstwa Krajowego, do Narodowego Banku Ukrainy. Zebrane środki sfinansują niezbędne działania związane z ochroną kraju i obywateli Ukrainy. 

Bardzo zależy nam również na tym, by nieść pomoc długoterminową. Skontaktowaliśmy się ze swoimi byłymi pracownikami obywatelami i obywatelkami Ukrainy oraz z samorządem lokalnym, aby poznać ich potrzeby. Zależy nam na włączeniu się w skoordynowane działania, aby jak najlepiej odpowiedzieć na narastające zapotrzebowanie dotyczące  zakwaterowania, wyżywienia czy długoterminowo zatrudnienia i edukacji mówi Paweł Działak, CEO & Co-founder Tpay.

Podobne artykuły


Ecommerce
05.12.2022

Zwiększone zainteresowanie przelewem online i kartami płatniczymi, triumf branży fashion pod kątem liczby transakcji, ale generalnie mniejsze zakupy niż z 2021 r. To tylko kilka ciekawych danych na temat tegorocznego święta zakupów - poznaj pozostałe! Na początku listopada br. przeprowadziliśmy badanie wśród części naszych kient&o

Ecommerce
29.11.2022

Raty to metoda płatności, która pomaga przyciągać nowych klientów i zwiększać wartość koszyków zakupowych. Gdzie i jak informować klientów o możliwości zrobienia zakupów w sieci na raty? W jaki sposób Tpay i Pekao wspierają w tym sprzedawców? Raty online to metoda płatności, dzięki które

Ecommerce
28.10.2022

Wiele wskazuje na to, że sytuacja gospodarcza i poziom inflacji będą miały wpływ na kształt Black Friday 2022. Zapytaliśmy e-sprzedawców o ich plany i nastawienie na czas w roku, który dotychczas wiązał się z dużym wzrostem sprzedaży. Poznaj wyniki naszego badania! Black Friday, czyli jeden z najważniejszych zakupowo dni w e-commerce,