TPAY_PEKAO_WPIS_BLOG

Tpay i Pekao nadają kierunek dalszemu rozwojowi cyfrowych płatności

Już w pierwszej połowie 2021 r. Tpay wprowadzi Pekao do e-commerce. Dzięki podpisanej przedwstępnej umowie sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji, nasi klienci oraz biznesowi Pekao otrzymają kompleksową ofertę rozwoju biznesu online, w tym bramkę płatniczą oraz dostęp do narzędzi analitycznych. Poznaj szczegóły tej historycznej współpracy!

2020 rok był dla nas bardzo intensywny, m.in. ze względu na sytuację związaną z pandemią. Tysiącom e-commerców, dzięki udostępnieniu nowoczesnych płatności online, pomogliśmy wystartować z biznesem lub w pełni wykorzystać tak szybko rosnący popyt na zakupy w internecie. Nie zatrzymujemy się, a wręcz przyspieszamy, bo właśnie mamy przyjemność poinformować o synergii z jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej - bankiem Pekao. 

Podpisaliśmy przedwstępną umowę sprzedaży pakietu mniejszościowego, tj. 38,33% swoich akcji, co oznacza, że zarówno klienci Tpay, jak i Pekao, już w pierwszej połowie 2021 r. mogą spodziewać się dostępu do rozwiązań odpowiadających na aktualnie największe wyzwania branży e-commerce. 

Tpay i Pekao stworzą kompleksowy ekosystem usług płatniczo-finansowych

Wraz z bankiem Pekao planujemy w jednym miejscu udostępnić narzędzia analityczne i produkty pomocne w rozwoju e-biznesów. 

Po pierwsze postanowiliśmy zapewnić:

  • dostęp do bramki płatności online oraz
  • dostęp do panelu analitycznego wbudowanego w serwisie Pekao24, zbierającego dane dotyczące transakcji online i offline (płatności kartą).

Zapewni to szybki wgląd w aktualne wyniki finansowe, bez konieczności samodzielnego monitorowania danych sprzedażowych z kilku źródeł. Zaoszczędzony w ten sposób czas, będzie można poświęcić na rzeczywisty rozwój swoich przedsiębiorstw. 

Po drugie nasza wspólna działalność w obszarze e-commerce będzie obejmować:

  • cross-selling usług acquiringu (akceptowania płatności kartami bankowymi) w zakresie terminali POS,
  • ofertę płatności odroczonych i pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych realizujących płatności online,
  • atrakcyjną ofertę usług bankowych dla dotychczasowych i nowych klientów Tpay.

Jesteśmy pewni, że łącząc siły z Pekao, pomożemy Państwu wyróżnić się na tle konkurencji i spełniać oczekiwania klientów, czyli odnieść sukces w branży!

Szybkie wejście w cyfrowe kanały sprzedaży to aktualny priorytet dla wielu przedsiębiorców. Współpraca Tpay z Bankiem ułatwi pozycjonowanie biznesu i jego produktów online, co na przestrzeni ostatnich miesięcy jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu. Dodatkowo, dzięki wypracowanej synergii, tworzone przez nas narzędzia dadzą możliwość obsługi transakcji równolegle na wielu rynkach, a udostępniana analityka, pomoże przedsiębiorcom w skalowaniu biznesu. Płatnicy, tym samym, zyskają nowe możliwości finansowania zakupów i odczują większy komfort podczas ich finalizacji. Tak strategiczna współpraca jest pierwszą w historii polskiego rynku, nadaje ona kierunek dalszemu rozwojowi cyfrowych płatności komentuje Paweł Działak, prezes i współzałożyciel Tpay.

Bank dostrzega duży potencjał kompleksowej obsługi finansowej podmiotów z rynku e-commerce, których atrakcyjność dodatkowo wzrosła poprzez obecną sytuację związaną z COVID-19. Aby sprostać potrzebom klientów biznesowych, ważne jest połączenie w ramach oferty rozwiązań płatności online oraz offline. Warto zaznaczyć, że Pekao posiada w swojej ofercie wiodące rozwiązania płatności stacjonarnych z wykorzystaniem terminali płatniczych. Tpay to dynamicznie rozwijająca się polska spółka z ugruntowaną pozycją na rodzimym rynku, specjalizująca się w obsłudze płatności w kanale internetowym. We współpracy z Tpay widzimy możliwość dalszego dynamicznego rozwoju zarówno naszej pozycji, jak i samej spółki na tym istotnym rynku z perspektywy tworzenia ekosystemu usług finansowych mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu Banku Pekao S.A.

Szczegóły transakcji:

  • Umowa przewiduje zakup strategicznego pakietu 38,33% akcji operatora płatności
  • Finalizacja transakcji uzależniona jest od braku sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), która w sierpniu 2020 r. przyznała nam rozszerzoną licencję i czuwa nad jakością i bezpieczeństwem usług.
  • Finalizacja umowy planowana jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 r.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]

Podobne artykuły


Ecommerce
07.01.2021

Mikropłatności często kojarzą się płatnościami elektronicznymi, a tak naprawdę to każda transakcja o niskiej wartości. Zarówno ta zrealizowana w formie bezgotówkowej, jak i gotówkowej. Graniczna kwota ustalana jest przez organizacje płatnicze i dostawców usług płatniczych. Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego,

Fintech
07.01.2021

Spożywka i elektronika rosną w siłę! Zdecydowanie największy wzrost zanotowała branża spożywcza i elektronika. Porównując okres przed wybuchem pandemii, a także ten w dobie COVIDA, wartość transakcji w spożywce wzrosła aż o 275%, przy czym średni obrót to wzrost rzędu 342%. Elektronika największy wzrost zanotowała w kwietn

Aktualności Tpay
29.12.2020

Pod koniec 2019 r. wdrożono dyrektywę unijną PSD2 . Wprowadziła ona sporo zmian w bankowości, m.in. SCA, czyli silne uwierzytelnienie. Jako operator płatności szybko i płynnie dostosowaliśmy się wówczas do zmian, aby zapewniać wszystkie wymagane przez przepisy zabezpieczenia. Płatnicy, dzięki temu, zaczęli potwierdzać niektóre tran