Jak zintegrować Selly z płatnościami Tpay?
Selly to jedno z rozwiązań e-commerce, które umożliwia sprzedawcom prowadzenie działalności online. Ta platforma dla sklepów internetowych cieszy się coraz większym powodzeniem zarówno wśród twórców treści cyfrowych, jak i sprzedawców produktów czy usług. Jak zintegrować płatności Tpay z Selly i jakie są jego największe zalety?
Selly to oprogramowanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sklepów internetowych. Umożliwia zarządzanie sprzedażą w ramach jednego, wygodnego systemu. Siła Selly tkwi w prostocie - wystarczy założyć konto na platformie i wybrać funkcjonalności dopasowane do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie działa jako platforma SaaS-owa (Software as a Service), co oznacza, że całość obsługi sklepu odbywa się w chmurze, przez co nie wymaga instalacji ani utrzymywania oprogramowania przez sprzedawcę.
Selly - dla jakich sklepów
Platforma Selly sprawdzi się w sklepach z różnym asortymentem i wielkością, ponieważ wspiera zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe. Na przykład pliki, kursy, klucze do gier, licencje, automatycznie dostarczy klientom, którzy złożyli w sklepie takie zamówienie.
Co równie ważne, Selly charakteryzuje intuicyjność, dzięki czemu umożliwia szybkie uruchomienie sklepu internetowego, bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej. Można więc powiedzieć, każdy twórca czy przedsiębiorca może z Selly sprzedawać swoje produkty lub usługi. Ponad 52% klientów Selly skutecznie prowadzi sprzedaż na tej platformie od ponad 6 lat.
Rozwiązanie skierowane jest nie tylko do początkujących e-commerce. Selly ma także opcję dla większych graczy, którzy chcą skalować swój biznes i szukają wsparcia w sprzedaży. Wybierając “Plan Pro”, zyskuje się dostęp do ponad 130 integracji oraz narzędzi, które pozwalają automatyzować proces zamówień, co zdecydowanie przyspiesza proces obsługi dużych sklepów i znacznej liczby zamówień.
Selly oferuje także możliwość przeniesienia swojego sklepu z dotychczasowego rozwiązania - ze wsparciem w czasie migracji i gwarancją utrzymania ruchu w sklepie. Platformę można wypróbować za darmo przez 14 dni bez żadnych zobowiązań.
Zalety i wady Selly
Jakie są plusy i minusy platformy zakupowej Selly? Pozytywne recenzje podkreślają rozbudowane możliwości zarządzania asortymentem i sprzedażą, w tym integracje z platformami takimi jak Allegro czy Amazon. Sprzedawcy na forach internetowych czy grupach wspominają również, że Selly oferuje przydatne funkcje marketingowe, np. zarządzanie koszykami zakupowymi, wysyłanie kodów rabatowych, czy prowadzenie kampanii z wykorzystaniem SMS-ów i newsletterów.
Użytkownicy Selly doceniają także szeroki zakres integracji, obejmujący narzędzia finansowo-księgowe, systemy płatności, wysyłkę czy platformy marketingowe.
Dlaczego warto wybrać Selly:
- Łatwość użytkowania - intuicyjna platforma i prosty interfejs umożliwiają szybkie założenie sklepu i automatyzację wielu procesów.
- Automatyczne dostarczanie produktów cyfrowych - to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw twórcom internetowym, zdejmując z nich ciężar związany z obsługą sprzedaży. Selly automatycznie wysyła pliki do klientów po opłaceniu zamówienia.
- Bezpieczeństwo - m.in. certyfikaty SSL w każdym sklepie w ramach podstawowego abonamentu, serwerownia zlokalizowana w Polsce z dostępnością na poziomie 99,99%, kopie zapasowe realizowane dwa razy dziennie.
- Niski koszt - dzięki korzystaniu z gotowego rozwiązania, nie trzeba inwestować w serwer czy oprogramowanie. Platforma działa w modelu SaaS, więc korzysta się z gotowych rozwiązań.
- Rozbudowana analityka - system oferuje dostęp do śledzenia sprzedaży i konwersji, a także generowania raportów.
- Możliwość sprzedaży w wielu marketplace’ach - z Selly można zarządzać sprzedażą na różnych platformach (Allegro, Ebay, Amazon, Google) z jednego panelu administracyjnego.
Selly oferuje możliwość zaprojektowania wyglądu i funkcjonalności sklepu, ale zdarza się, że opcje te są mniej zaawansowane, niż wymaga tego sklep. Dla wielu sprzedawców dostępne narzędzia będą jednak wystarczające, zwłaszcza przy mniejszych projektach lub sklepach, które nie wymagają skomplikowanych rozwiązań.
Jak w przypadku każdego rozwiązania działającego w modelu SaaS, korzystanie z Selly wiąże się z pewnym ograniczeniem kontroli nad platformą. W zamian za prostotę i wygodę użytkowania sprzedawcy niejako oddają część możliwości zarządzania technicznymi aspektami sklepu.
Integracja płatności Tpay z Selly
Sklep korzystający z Selly może korzystać z płatności online Tpay - dedykowana wtyczka w szybki i łatwy sposób umożliwia udostępnianie klientom zaufanych płatności.
Największe zalety skorzystania z wtyczki Tpay:
- Szybka i intuicyjna rejestracja
- Wygodne zwroty
- Płatności ratalne “na wyciągnięcie smarftona”
- Płatności odroczone, m.in. PayPo
Skorzystaj z instrukcji na temat integracji Tpay z Selly