zgoda-knf-synergia-tpay-z-pekao

Zgoda KNF na strategiczne partnerstwo Tpay i Pekao

Komisja KNF jednogłośnie stwierdziła, że nie ma przeciwskazań, by Bank Pekao nabył mniejszościowy pakiet akcji Tpay. To oznacza, że jesteśmy coraz bliżej podpisania umowy, dzięki której nasi klienci oraz biznesowi Pekao otrzymają kompleksową ofertę rozwoju biznesu online.

W grudniu 2020 r. informowaliśmy o podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży pakietu mniejszościowego, tj. 38,33% swoich akcji. Tym samym zapowiadaliśmy, że już w pierwszej połowie 2021 r. zarówno nasi klienci, jak i i biznesowy Pekao mogą spodziewać się dostępu do rozwiązań odpowiadających na aktualnie największe wyzwania branży e-commerce. 

Przeczytaj więcej na temat przedwstępnej umowy

Finalizacja umowy uzależniona była od braku sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), która w sierpniu 2020 r. przyznała nam rozszerzoną licencję i czuwa nad jakością i bezpieczeństwem usług.

23 marca br. Komisja “jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego bezpośredniego nabycia akcji krajowej instytucji płatniczej – Krajowy Integrator Płatności Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie”.

Nasze strategiczne partnerstwo z Pekao jest pierwszą współpracą tego typu w historii polskiego rynku - nadaje kierunek dalszemu rozwojowi cyfrowych płatności. Finalizacja umowy planowana jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 r.

Podobne artykuły


Ecommerce
07.04.2021

BLIK to najpopularniejsza metoda płatności online. Przekonuje się do niej coraz więcej internautów i e-commerców, ponieważ zwiększa sprzedaż i ułatwia robienie zakupów w internecie. Dowiedz się, na czym dokładnie polega metoda płatności BLIK online z perspektywy płatnika i sprzedawcy. Z tego artykułu dowiesz się: jakim powodze

Aktualności Tpay
02.04.2021

Ostatniego dnia marca br. sfinalizowaliśmy transakcję z Bankiem Pekao. Formalnie rozpoczęło się więc nasze strategiczne i historyczne partnerstwo na rynku e-commerce. W grudniu 2020 r. podpisaliśmy z Bankiem Pekao przedwstępną umowę sprzedaży pakietu 38,33 proc. naszych akcji. Finalizacja transakcji była uzależniona od braku sprzeciwu Komisji N

Ecommerce
29.03.2021

“Pokolenie silver”, “ludzie dojrzali”, a może “seniorzy”? Jak zwracać się do generacji będącej w trzeciej części życia? Czego unikać w komunikacji z silver generation? Jakie kanały dotarcia wykorzystywać i jakie są najpopularniejsze metody płatności w tej grupie wiekowej? Zapraszamy na wywiad z Aleksandrą Laudańs