blik_zblizeniowy_blog-min

Na czym polegają płatności BLIKIEM zbliżeniowo?

BLIK to ulubiona metoda płatności Polaków i jeden z popularnych “dopalaczy” e-commerców chcących skracać ścieżkę zakupową. Wspiera również sprzedawców, których klienci wybierają paczkę za pobraniem, a także biznesy działające offline. W sierpniu 2021 r. przyszedł czas na BLIKA zbliżeniowego.

Podczas robienia zakupów online Polacy najchętniej wpisują 6-cyfrowy kod w celu finalizacji zamówienia. Badanie przeprowadzone przez nas z agencją badawczą SW Research pokazało, że dzieje się tak także w grupach wiekowych, którym większość z nas przypisuje raczej przelew tradycyjny czy kartę. Chcemy płacić BLIKIEM, bo jest szybki i wygodny.

Metoda płatności BLIK w pigułce

BLIK tu, BLIK tam

Wielokrotnie pisaliśmy także na temat możliwości, jakie BLIK daje e-sprzedawcom. Przede wszystkim skraca ścieżkę zakupową, szczególnie, gdy okno do wpisania 6-cyfrowego kodu znajduje się na stronie sklepu (tzw. opcja on-site), czyli nie następuje moment przechodzenia do bramki płatności. BLIK pomaga również zwiększać wartość koszyków zakupowych, ponieważ stanowi koło napędowe Widgetu One Click

Dowiedz się, na czym polega płatność BLIKIEM

Wreszcie, BLIK pomaga dbać o bezpieczeństwo w tak trudnym czasie jak pandemia. Klient może wybrać przesyłkę za pobraniem, a następnie opłacić paczkę, podając kurierowi 6-cyfrowy kod BLIK - nawet bez otwierania drzwi!

A w świecie offline? Tam BLIKIEM można zapłacić np. za bilety komunikacji miejskiej. Telefon z aplikacją, zamiast gotówki czy karty, wystarczy, by kupić bilet np. w Krakowie.

BLIK zbliżeniowy

W sierpniu 2021 r. pojawiła się nowa opcja płacenia BLIKIEM, która przyspieszy robienie zakupów offline z użyciem terminala. Na czym polega płatność BLIKIEM zbliżeniowo:

  • odblokowujesz telefon, na którym masz zainstalowaną aplikację bankową,
  • przykładasz telefon do terminala,
  • i gotowe, trzeciego kroku nie ma - nie musisz logować się do mobilnej bankowości ani nawet mieć internetu.

Jedynym wymogiem wywołania płatności zbliżeniowej BLIK, ze względów bezpieczeństwa, jest posiadanie aktywnej blokady urządzenia (np. kodu czy odcisk palca). Oczywiście musisz również mieć włączoną funkcję NFC w swoim telefonie.

Dla kogo BLIK zbliżeniowy

BLIK udostępni (lub już udostępnił - w zależności od tego, kiedy czytasz ten tekst) płatność zbliżeniową klientom 6 banków – Alior Bank, ING Bank, Bank Millennium, mBank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska. Generalnie dostęp do usługi jest otwarty dla każdego banku oferującego BLIKA.

Gdy publikujemy ten tekst, BLIK zbliżeniowy działa na telefonach z Androidem. W planach jest również iOS.

Podobne artykuły


Podcast
31.05.2023

Szacuje się, że wraz z początkiem pandemii, firmy zaczęły dostawać aż o 20% więcej zapytań od klientów. Jak obsłużyć je sprawnie i na najwyższym poziomie? O pracy na słuchawce, churn i o przyszłości chatbotów rozmawiamy z Łukaszem Hardkiem z Thulium. Marta Kwiatkowska (Tpay): Co ciekawego Thulium oferuje sprzedawcom działającym online

Podcast
02.04.2023

Jak dzięki conversational commerce zrobić cały miesięczny obrót w swoim sklepie w zaledwie 24 godziny? Dowiecie się z rozmowy z Paulą Przegiętką z Vonage. Marta Kwiatkowska (Tpay): Na czym polega w ogóle conversational commerce? Paulina Przegiętka (Vonage): Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzedaż za pośrednictwem kanałów konw

Ecommerce
28.03.2023

75% e-konsumentów kupuje online przez smartfona. Zgodnie z rosnącym w siłę trendem, handel internetowy musi podążać za preferencjami klientów i dostosowywać swoje sklepy do świata m-commerce. Odpowiedni UX, płatności mobilne - o czym jeszcze warto pamiętać? M-commerce (z ang. mobile commerce) to pojęcie obejmujące całość procesu zakup