Coraz więcej e-commerce’ów decyduje się na własne aplikacje mobilne. Idealnym uzupełnieniem apki zakupowej jest zintegrowanie jej z bramką płatności online. Aby wdrożenie ich było jak najprostsze, ciągle rozwijamy nasze mobilne biblioteki SDK. Co dodaliśmy do nich tym razem? 

M-commerce (mobile commerce) systematycznie wypiera zakupy online dokonywane z laptopów i urządzeń stacjonarnych. Możliwość zrobienia zakupów w sieci w dosłownie każdym miejscu sprawia, że konsumenci coraz chętniej wybierają właśnie ten kanał.

Ma on jednak swoje ograniczenia, spowodowane choćby przez wielkość ekranu: często trudno sprostać standardom UX na mobilnej wersji strony i zapewnić jej równie wysoką użyteczność w wersji na smartfony. Odpowiedzią na potrzebę budowania doskonałego doświadczenia zakupowego klienta, tworzenie atrakcyjnego i prostego procesu kupowania, może być własna aplikacja mobilna.

Aplikacja mobilna w e-commerce

To nie tylko możliwość wizualnego i technicznego dostosowania interfejsu, lecz także szereg korzyści umożliwiających budowanie lojalności klienta: łatwe logowanie, pełna historia zakupów i powiadomienia push zapraszające do kolejnych transakcji. 

Zwieńczeniem zakupowej ścieżki jest etap płatności. Aby ułatwić klientowi ten proces, must have staje się zintegrowanie bramki płatniczej z aplikacją mobilną i “zatrzymanie” kupującego w apce także na czas płacenia. 

Z myślą o optymalizacji kosztów i czasu integracji, przygotowaliśmy w Tpay biblioteki mobilne SDK (Software Development Key): gotowy kod, który można bezpłatnie wykorzystać w procesie uruchamiania płatności.

Nowe metody płatności w SDK Tpay

Tym razem dodaliśmy do naszych bibliotek SDK: Raty Pekao i PayPo jako nowe metody płatności oraz czwartą już bibliotekę - React Native, która wzbogaciła już istniejące SDK dla iOS, Android i Flutter.

Podnoszenie wartości koszyków zakupowych to jeden z głównych celów rozwojowych niemal każdego e-commerce, zwłaszcza jeśli w sklepie znajdują się produkty o wysokiej wartości. Aby ułatwić klientom finansowanie zakupów, warto wprowadzić możliwość zakupu na raty lub za pośrednictwem płatności odroczonych (BNPL, Buy Now, Pay Later), przy jednoczesnym udostępnianiu najpopularniejszych metod płatności. Dzięki temu klienci mogą płacić tak, jak lubią.

SDK w Tpay oferuje następujące metody płatności: 

Nowa biblioteka SDK w Tpay

Aby ułatwić integrację bramki Tpay z aplikacją mobilną, przygotowaliśmy mobilne biblioteki SDK zarówno dla technologii natywnych (iOS, Android), jak i multiplatformowych frameworków (Flutter i React Native). 

Nowością w portfelu SDK od Tpay jest React Native: framework stworzony przez Facebooka, oparty o JavaScript, będący rozwiązaniem dobrze znanym na rynku i chętnie wykorzystywanym w mobilnych aplikacjach sklepowych.

Jeśli chcesz poznać różnice i przewagi poszczególnych SDK - przeczytaj nasze porównanie i wybierz technologię dla swojej aplikacji!

Wszystkie SDK od Tpay oraz szczegółową dokumentację techniczną znajdziesz na naszej stronie: sprawdź teraz!