jak-przygotowac-swoj-e-commerce-na-black-friday
Jak przygotowac swoj e-commerce na BLACK FRIDAY

Black Friday zbliża się wielkimi krokami! Już 23 listopada Polacy wpadną w istne zakupowe szaleństwo, nie tylko w centrach handlowych, ale także online. Czy Twój e-sklep jest już gotowy na oblężenie? Sprawdź jak najlepiej wykorzystać ten dzień do promocji swojego biznesu!

Przyciągnij klientów atrakcyjnymi zniżkami

Jeśli masz swoją witrynę sklepową, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużą rolę odgrywają przeceny. Dla wielu kupujących zniżka to najatrakcyjniejszy bodziec zakupowy.

Black Friday rozpoczyna sezon przedświątecznych zakupów. Coraz  częściej łączony jest też z poniedziałkiem, określanym jako Cyber Monday. Tak naprawdę szaleństwo wyprzedaży to nie tylko Czarny Piątek, ale cały weekend, który możesz znakomicie wykorzystać na promocję swojego e-sklepu. Patrząc jednak na statystyki, to właśnie w piątek ma miejsce najwięcej transakcji i to właśnie wtedy wielu sprzedawców oferuje najatrakcyjniejsze zniżki. Pozostałe dni weekendu z reguły nie są aż tak spektakularne.

Czy warto brać udział w Black Friday?

Oczywiście, że tak! To jednak z najlepszych okazji do zareklamowania swojego sklepu. Nic nie przyciąga klientów bardziej niż promocje. Wystarczy spojrzeć na statystyki z poprzedniego roku. Aktywność konsumentów 24 listopada 2017 roku na świecie wzrosła średnio o 624% w porównaniu ze zwykłym dniem! W Polsce średnia wartość koszyka zakupowego wyniosła 254 zł.

Przeanalizuj czy to się Tobie opłaca

Zanim rozpoczniesz promować swój sklep poprzez dawanie atrakcyjnych zniżek, przeanalizuj czy Twój budżet pozwala na takie działania. W końcu nie chodzi o to, abyś był stratny, ale o to byś w dłuższej perspektywie zyskał nowych klientów. Daj użytkownikom takie zniżki, na jakie rzeczywiście Cię stać. Jeśli szczytem Twoich możliwości jest zniżka 10% lepiej odpuść tę akcję – może to zadziałać bardziej na Twoją niekorzyść. Pamiętaj, ze sensem czarnego piątku są naprawdę znaczące rabaty.

Bez marketingu ani rusz!

Co z tego, że dasz klientom 50% zniżki, która z pewnością przyciągnęła by wielu z nich, skoro nie dowiedzą się o promocji? Oprócz samych rabatów musisz pamiętać o dobrej komunikacji – to właśnie ona jest dla przedsiębiorców sensem Black Friday. Koszty, które ponosisz w związku z promocjami, potraktuj jako koszty reklamy. Wykorzystaj ofiarowane użytkownikom rabaty najintensywniej jak możesz. Mów o tym przy każdej możliwej okazji, przypominaj potencjalnym klientom o promocjach w social mediach, tak by zakupy u Ciebie nie umknęły ich uwadze. Nie wystarczy jednorazowy komunikat, czy adnotacja na www. Postaraj się dotrzeć ze swoim przekazem do jak największej liczby klientów – to właśnie takie akcje są sensem Black Friday. Pamiętaj, że czarny piątek to dzień w którym nie tylko Ty oferujesz atrakcyjne rabaty – robi to także Twoja konkurencja. Dlaczego więc klienci mieliby wybrać właśnie Ciebie? To proste – bo Ty ich o tym poinformujesz i skłonisz do zakupów.

Bądź gotowy na oblężenie

Nie zapominaj o tym, że Black Friday to także duże wyzwanie dla Twoich pracowników i serwerów. Musisz być pewien, że Twój serwer wytrzyma obciążenie, które może nastąpić. Nie chcesz przecież, aby potencjalna reklama Twojej marki przerodziła się w antyreklamę. Tak może się stać, gdy podczas zakupów Twoich klientów zaskoczy nagła awaria witryny i zaplanowane przez nich zakupy nie dojdą do skutku. Oczywiście, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, zadbaj jednak o to, aby także Twój dział IT był jak najlepiej przygotowany do piątkowego, zakupowego szaleństwa.

Pamiętaj o stałych klientach

Black Friday to czas walki o nowych klientów – nie zapominaj jednak przy tej okazji o stałych, lojalnych klientach. Być może dobrym pomysłem będzie ukłon w ich stronę, poprzez danie im jeszcze atrakcyjniejszych zniżek? Postaraj się aby poczuli się wyjątkowo – to z pewnością zaprocentuje!

Zbieraj leady

Black Friday to świetna okazja do pozyskania wielu leadów zakupowych. Być może dodatkowa zniżka po zapisaniu się do newslettera będzie dobrym pomysłem?

W dalszym ciągu zastanawiasz się nad udziałem w Black Friday? Nie zwlekaj – czasu pozostało już niewiele! Skorzystaj z naszych porad i zyskaj nowych klientów.

Podobne artykuły


fundacja-min
Aktualności Tpay
13.05.2020

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pomaga najmłodszym od blisko 30 lat. Niestety, w wyniku decyzji rządu, w tym roku nie otrzyma pomocy finansowej w formie dotacji na działanie Centrów Pomocy Dzieciom, oferujących specjalistyczną i kompleksową pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania. W obliczu tak

aktualnosci-aleshop-zwroty
Ecommerce
04.04.2019

11 marca 2019 roku, dzięki naszej czujności, udało się zablokować próbę oszustwa sklepu Aleshop.pl. Dziś pragniemy przekazać Państwu kolejną dobrą wiadomość. Dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową Łodź-Polesie, w dniu 2 kwietnia rozpoczęliśmy zwrot środków zgromadzonych na koncie sklepu Aleshop.pl. Do tej pory pieniąd

funkcjonalnosci_tlo
Ecommerce
23.09.2020

Z tego artykułu dowiesz się: jak pomagać klientom wrócić do przerwanej płatności online, jak wygenerować link do transakcji (zakupy online poza sklepem), jak dokonać całkowitego lub częściowego zwrotu za zamówienie, jak samodzielnie edytować dostępne metody płatności, jak zautomatyzować wypłatę środków. Podpięcie bramki płatn