Od maja 2022 r. w sieci sklepów Biedronka można zapłacić BLIKIEM bez podawania kodu. Projekt zrealizowaliśmy wspólnie z Bankiem Pekao oraz Polskim Standardem Płatności. Dowiedz się więcej na temat nowego sposobu płatności w najpopularniejszym dyskoncie w Polsce!

Połączenie naszych sił z jedną z największych polskich instytucji finansowych - Bankiem Pekao znacząco zwiększy komfort robienia zakupów przez klientów Biedronki. Płatność BLIKIEM bez użycia kodu w aplikacji lojalnościowej Biedronki to rozwiązanie, które odwołuje się do najważniejszych dziś aspektów płatności bezgotówkowych: prostotę, szybkość i bezpieczeństwo

- Od ponad 10 lat rozwijamy płatności online w Polsce. Współpraca z siecią sklepów Biedronka to dla nas bardzo ważny projekt - kolejny krok, dzięki któremu wraz z naszym partnerem Bankiem Pekao, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby konsumentów, w sposób unikatowy łączymy świat off- z online - podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności online.

Jak korzystać z BLIKA bez kodu

Z nowej opcji płatności mogą skorzystać wszyscy klienci mający konto w aplikacji “Moja Biedronka” i płacący BLIKIEM. Rozwiązanie dostępne jest zarówno w kasach tradycyjnych, jak i w samoobsługowych.

Aby zacząć korzystać z BLIKA bez kodu należy:

  1. Zalogować się do aplikacji “Moja Biedronka” i zaakceptować regulamin.
  2. Za pośrednictwem bramki Tpay zrealizować transakcję na 1 grosz.
  3. Dodać Biedronkę do zaufanych sprzedawców w swojej aplikacji bankowej. 

Po przejściu tych trzech krótkich kroków, kolejne zakupy odbywają się bez konieczności podawania 6-cyfrowego kodu BLIK.

- Cieszymy się, że nasi partnerzy, tacy jak Tpay, wciąż znajdują nowe innowacyjne rozwiązania do wykorzystania BLIKA. Nowy sposób płatności bez kodu, który otrzymują klienci programu Moja Biedronka, pokazuje, jak wszechstronnym rozwiązaniem jest BLIK oraz jak może doskonale uzupełniać mechanizm promowania i motywowania do udziału w programie lojalnościowym Biedronki - mówi Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. - Wierzymy, że nasze rozwiązanie, bardzo lubiane przez klientów Biedronki, będzie teraz jeszcze wygodniejsze i przez to coraz bardziej popularne - dodaje.  

BLIK to wiele możliwości

BLIK to dziś najpopularniejsza metoda płatności online i rozwiązanie, które zyskuje fanów także wśród osób robiących zakupy tradycyjne. BLIKIEM można zapłacić m.in. za bilety komunikacji miejskiej w Krakowie. W sierpniu 2021 r. pojawił się również BLIK zbliżeniowy, która przyspiesza robienie zakupów z użyciem terminala. Skontaktuj się z nami