Chargeback, rekurencja i tokenizacja, czyli możliwości kart płatniczych

Czy wiecie dlaczego karta to jedna z najbezpieczniejszych form płatności online? Czym jest chargeback i co nam daje? Kto najczęściej płaci kartą w sieci i jak bronić się przed phishingiem? Obejrzyjcie podcast z udziałem Emilii Gołębiowskiej - naszej New Business Development Manager, która odpowiada na najbardziej nurtujące pytania związane z kartą płatniczą!

Wzrost popularności płatności kartowych

Płatności kartowe zyskały na popularności za sprawą pandemii. Wzrost nastąpił głównie w sklepach stacjonarnych (około 5%). Jest to oczywiście związane z obawami przed zakażeniem poprzez drobnoustroje znajdujące się na banknotach. A co z płatnościami kartowymi online? Nie da się ukryć ogólnego wzrostu e-commerce za sprawą lockdownu, jednak płatności kartowe online pozostały bez zmian. Pandemia nie wywarła również wpływu na grupę docelową - w dalszym ciągu są to w większości mężczyźni, najczęściej powyżej 55 roku życia.

Z badania przeprowadzonego przez nas we współpracy z SW Research wynika, że płatności kartowe w sieci mają się całkiem dobrze. Aż 36% osób spośród tych, które przynajmniej raz korzystały z karty płatniczej online, uznało tę metodą za swoją ulubioną. 25% z nich wybiera ją najczęściej podczas finalizacji zakupów. 


Chargeback źródłem bezpieczeństwa klienta

Ogromną zaletą płatności kartowych jest możliwość dokonywania chargebacku, czyli zwrotu środków finansowych. Chargeback umożliwia zwrot pieniędzy za pośrednictwem banku, czyli wydawcy karty. Z takiej możliwości można skorzystać w sytuacji, gdy sklep nie wywiąże się z umowy, przykładowo nie wyśle towaru, otrzymany towar jest inny niż zamówiony, konto zostało obciążone kilkukrotnie czy na wyższą kwotę itp. To duży wyróżnik płatności kartowych, ponieważ ta metoda jako jedyna oferuje tę możliwość. 

 

O innych zaletach kart płatniczych, dowiecie się z naszego podcastu! Chcecie wdrożyć u siebie płatności i macie dodatkowe pytania? Emilia chętnie rozwieje Wasze wątpliwości.


 

Podobne artykuły


Ecommerce, Fintech
15.07.2022

Dlaczego warto mieć płatności odroczone? Co sprawia, że przyciągają internautów? Jak dalej rozwinie się ta metoda płatności? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z Adamem Miziołkiem z jednego z wiodących dostawców płatności odroczonych - z Twisto. Marta Kwiatkowska (Tpay): Płatności odroczone to już must have dla e

Ecommerce, Płatności mobilne
30.06.2022

Aż 73% e-commerców ma płatności odroczone. Na tę dość nową metodę płatności decyduje się coraz więcej klientów. Co może zrobić sklep, by opcja “Kup teraz, zapłać później” była chętniej wybierana podczas e-zakupów? Dowiedz się, jakie materiały masz do dyspozycji oraz gdzie warto je umieszczać. Co to są płatnoś

Ecommerce
30.06.2022

Jak wynika z badań rynkowych, już ponad 60% Polaków wie, na czym polegają płatności odroczone. Opcję “Kup teraz, zapłać później” oferuje coraz więcej e-sprzedawców. Na czym polega ta metoda płatności? Jakie korzyści daje e-commercom? Płatności odroczone to metoda opłacania zamówień często określana hasłem &ld