Listopad 2020 w branży fintech – sprawdź nasz krótki przegląd nowości!

Czy wiesz, jakie nowości pojawiły się w branży fintech podczas minionego miesiąca? Obejrzyj nasze krótkie podsumowanie i sprawdź, jak szybko zmienia się ten rynek.

Shopify rozpoczyna współpracę z TikTokiem!

Posiadasz swój e-commerce i korzystasz z usług Shopify? A czy wiesz, że dzięki ich integracji z TikTokiem, możesz tworzyć kampanie reklamowe skierowane do użytkowników tej platformy jeszcze prościej, korzystając ze specjalnie przygotowanego menedżera reklam? 

Jeśli zastanawiasz się jaki przekaz reklamowy będzie najbardziej efektywny dla najliczniejszej grupy użytkowników TikToka, czyli generacji “Z” i Milenialsów, przeczytaj nasz cykl artykułów, w których tłumaczymy na co zwrócić uwagę komunikując się z tymi użytkownikami.

Reklama Apartu w ogniu krytyki 

Najnowsza świąteczna kampania reklamowa Apartu, w opinii wielu internautów, była wizerunkową porażką. Reklama doczekała się nawet parodii, która wprowadziła powiew świeżości do 4-minutowego wideo. 

Jak uniknąć tego typu gaf w swoich kampaniach świątecznych? Sprawdźcie nasz cykl artykułów o tym, jak przygotować swój e-commerce na sezon świąteczny:

 

We wrocławskim Aquaparku zapłacisz jednym spojrzeniem!

Płatności biometryczne nie są już nowością. Nadal jednak, w ogromnej większości, odbywają się z pomocą jakiegoś narzędzia zewnętrznego, jak na przykład smartfon. Polski startup PayEye wdrożył właśnie płatności, do których uwierzytelnienia potrzebujemy jedynie tęczówki oka. Założyć konto można na stronie payeye.com. Następnie wystarczy zweryfikować tęczówkę oka przy pierwszej wizycie w aquaparku i gotowe!


Czy posiadanie mobilnej aplikacji bankowej już niedługo będzie koniecznością?

Dotychczas aplikacje bankowe były niezbędne w celu korzystania, np. z płatności BLIK. BOŚ Bank poinformował właśnie, że od przyszłego roku nie będzie można już autoryzować transakcji kartowych za pośrednictwem SMSowych pushy. Wszystko oczywiście związane jest z dyrektywą unijną PSD2. Prawdopodobnie więc trzeba będzie posiadać do tego aplikację.

Na kolejną porcję newsów zapraszamy Was już niedługo!

Podobne artykuły


Ecommerce, Fintech
15.07.2022

Dlaczego warto mieć płatności odroczone? Co sprawia, że przyciągają internautów? Jak dalej rozwinie się ta metoda płatności? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z Adamem Miziołkiem z jednego z wiodących dostawców płatności odroczonych - z Twisto. Marta Kwiatkowska (Tpay): Płatności odroczone to już must have dla e

Ecommerce, Płatności mobilne
30.06.2022

Aż 73% e-commerców ma płatności odroczone. Na tę dość nową metodę płatności decyduje się coraz więcej klientów. Co może zrobić sklep, by opcja “Kup teraz, zapłać później” była chętniej wybierana podczas e-zakupów? Dowiedz się, jakie materiały masz do dyspozycji oraz gdzie warto je umieszczać. Co to są płatnoś

Ecommerce
30.06.2022

Jak wynika z badań rynkowych, już ponad 60% Polaków wie, na czym polegają płatności odroczone. Opcję “Kup teraz, zapłać później” oferuje coraz więcej e-sprzedawców. Na czym polega ta metoda płatności? Jakie korzyści daje e-commercom? Płatności odroczone to metoda opłacania zamówień często określana hasłem &ld