Listopad 2020 w branży fintech – sprawdź nasz krótki przegląd nowości!

Czy wiesz, jakie nowości pojawiły się w branży fintech podczas minionego miesiąca? Obejrzyj nasze krótkie podsumowanie i sprawdź, jak szybko zmienia się ten rynek.

Shopify rozpoczyna współpracę z TikTokiem!

Posiadasz swój e-commerce i korzystasz z usług Shopify? A czy wiesz, że dzięki ich integracji z TikTokiem, możesz tworzyć kampanie reklamowe skierowane do użytkowników tej platformy jeszcze prościej, korzystając ze specjalnie przygotowanego menedżera reklam? 

Jeśli zastanawiasz się jaki przekaz reklamowy będzie najbardziej efektywny dla najliczniejszej grupy użytkowników TikToka, czyli generacji “Z” i Milenialsów, przeczytaj nasz cykl artykułów, w których tłumaczymy na co zwrócić uwagę komunikując się z tymi użytkownikami.

Reklama Apartu w ogniu krytyki 

Najnowsza świąteczna kampania reklamowa Apartu, w opinii wielu internautów, była wizerunkową porażką. Reklama doczekała się nawet parodii, która wprowadziła powiew świeżości do 4-minutowego wideo. 

Jak uniknąć tego typu gaf w swoich kampaniach świątecznych? Sprawdźcie nasz cykl artykułów o tym, jak przygotować swój e-commerce na sezon świąteczny:

 

We wrocławskim Aquaparku zapłacisz jednym spojrzeniem!

Płatności biometryczne nie są już nowością. Nadal jednak, w ogromnej większości, odbywają się z pomocą jakiegoś narzędzia zewnętrznego, jak na przykład smartfon. Polski startup PayEye wdrożył właśnie płatności, do których uwierzytelnienia potrzebujemy jedynie tęczówki oka. Założyć konto można na stronie payeye.com. Następnie wystarczy zweryfikować tęczówkę oka przy pierwszej wizycie w aquaparku i gotowe!


Czy posiadanie mobilnej aplikacji bankowej już niedługo będzie koniecznością?

Dotychczas aplikacje bankowe były niezbędne w celu korzystania, np. z płatności BLIK. BOŚ Bank poinformował właśnie, że od przyszłego roku nie będzie można już autoryzować transakcji kartowych za pośrednictwem SMSowych pushy. Wszystko oczywiście związane jest z dyrektywą unijną PSD2. Prawdopodobnie więc trzeba będzie posiadać do tego aplikację.

Na kolejną porcję newsów zapraszamy Was już niedługo!

Podobne artykuły


Ecommerce
07.01.2021

Mikropłatności często kojarzą się płatnościami elektronicznymi, a tak naprawdę to każda transakcja o niskiej wartości. Zarówno ta zrealizowana w formie bezgotówkowej, jak i gotówkowej. Graniczna kwota ustalana jest przez organizacje płatnicze i dostawców usług płatniczych. Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego,

Fintech
07.01.2021

Spożywka i elektronika rosną w siłę! Zdecydowanie największy wzrost zanotowała branża spożywcza i elektronika. Porównując okres przed wybuchem pandemii, a także ten w dobie COVIDA, wartość transakcji w spożywce wzrosła aż o 275%, przy czym średni obrót to wzrost rzędu 342%. Elektronika największy wzrost zanotowała w kwietn

Aktualności Tpay
29.12.2020

Pod koniec 2019 r. wdrożono dyrektywę unijną PSD2 . Wprowadziła ona sporo zmian w bankowości, m.in. SCA, czyli silne uwierzytelnienie. Jako operator płatności szybko i płynnie dostosowaliśmy się wówczas do zmian, aby zapewniać wszystkie wymagane przez przepisy zabezpieczenia. Płatnicy, dzięki temu, zaczęli potwierdzać niektóre tran