platnosci-w-messengerze-kubota

Płatności w Messengerze u Kuboty

Razem z KODA Bots napędzamy rozwój social commerce w Polsce - tym razem wprowadziliśmy płatności w chatbocie dla kultowej marki klapków Kubota. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, internauci mogą robić zakupy w Messengerze i płacić za nie BLIKIEM bez przechodzenia do sklepu!

Już 27% Polaków dokonało zakupów za pośrednictwem mediów społecznościowych, a blisko 44% deklaruje, że taką aktywnością będzie wykazywało się częściej (Raport Fundacji Kobiety e-biznesu ”Siła handlu w social commerce”, 2021). Wraz z rosnącym zainteresowaniem konsumentów zakupami w mediach społecznościowych, rozwija się rynek płatności cyfrowych. Razem z KODA Bots stworzyliśmy pierwsze w Polsce rozwiązanie typu chat payments, wykorzystujące bezpieczne płatności BLIKIEM oraz rozwiązania chatbotowe.

Zapłać za klapki w Messengerze

Nowe rozwiązanie chatbotowe dla Kuboty , wdrożone przez nas i KODA Bots na początku października 2021 r., jest w całości zintegrowane z platformą Magento 2, na której firma prowadzi swój sklep internetowy. Dzięki temu proces zakupowy przebiega bardzo szybko i sprawnie, a wszystkie zamówienia - zarówno te spływające za pośrednictwem Messengera, jak i dokonane bezpośrednio poprzez stronę internetową - trafiają do jednej bazy danych.

- Kubota jest naszym partnerem biznesowym już od ponad 2,5 roku. Nasza współpraca od początku opierała się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu, dlatego zupełnie naturalnym było dla nas, że rozwiązanie, które wcześniej wspólnie z KODA Bots przygotowaliśmy dla Myszojelenia, z przyjemnością wdrożymy także dla Kuboty. Umożliwienie klientom dokonywania zakupów oraz płacenia za nie w tak łatwy, szybki i popularny sposób, to otwarcie nowej ścieżki. Jesteśmy przekonani, że włączenie szybkich płatności online do komunikatorów otwiera kolejny, duży kanał sprzedaży dla całego polskiego e-commerce -  opowiada Mateusz Wachowski, Key Account Manager Tpay.

Jak przebiega składanie i opłacanie zamówienia w Messengerze:

  1. Klient rozpoczyna rozmowę na chacie na fanpage’u sprzedawcy.
  2. Bot udziela mu odpowiedzi i pyta, czy chce zrobić zakupy podczas tej rozmowy. Następnie w tej samej konwersacji proponuje klientowi produkt/y lub usługę/i. Jeśli będzie zainteresowany, podczas tej samej rozmowy, ustalany jest np. rozmiar produktu i forma dostawy.
  3. Po zaakceptowaniu regulaminu sprzedawcy, klient dokonuje płatności BLIKIEM , tj. podaje 6-cyfrowy kod i zatwierdza płatność w swojej aplikacji bankowej - cały czas pozostając np. w Messengerze. 
  4. Sprzedawca przyjmuje zamówienie w swojej platformie sklepowej i przystępuje do jego realizacji.

Rozwijaj się z social commerce

Dlaczego warto wdrożyć płatności na swoim fanpage’u:

  • internauci preferują rozmowę z botem ze względu na krótki czas oczekiwania na odpowiedź - wdrażając w nim płatności, znacznie skraca się proces zakupowy,
  • klient nie szuka produktów w sklepie internetowym, asortyment proponuje mu wirtualny doradca - zakupy są efektywniejsze, ponieważ spersonalizowane,
  • BLIK to aktualnie najpopularniejsza metoda płatnośc i i już 27% Polaków dokonało zakupów przechodząc do sklepu z mediów społecznościowych - wdrożenie możliwości finalizacji zamówienia w rozmowie z botem, to odpowiedź na aktualne potrzeby internautów.

Rozwiązanie chatbotowe dla Kuboty to już nasza druga wspólna realizacja z KODA Bots. Kilka miesięcy wcześniej wdrożyliśmy płatności dla marki Myszojeleń - dowiedz się więcej .

Podobne artykuły


Aktualności Tpay, Płatności mobilne
30.05.2022

Od maja 2022 r. w sieci sklepów Biedronka można zapłacić BLIKIEM bez podawania kodu. Projekt zrealizowaliśmy wspólnie z Bankiem Pekao oraz Polskim Standardem Płatności. Dowiedz się więcej na temat nowego sposobu płatności w najpopularniejszym dyskoncie w Polsce! Połączenie naszych sił z jedną z największych polskich instytucji finanso

Aktualności Tpay
29.05.2022

Od początku wojny wspieramy obywatelki i obywateli Ukrainy, m.in. poprzez działania technologiczne. Od maja 2022 r. nasi sąsiedzi łatwiej i szybciej mogą robić zakupy online poprzez bramką Tpay. Nasz panel transakcyjny jest dostępny w języku ukraińskim - kliknij, by poznać szczegóły! Nowa wersja językowa panelu transakcyjne

Ecommerce
26.05.2022

Open Source czy SaaS - jak wybrać odpowiednią platformę dostosowaną do naszych potrzeb? Jakie są nieoczekiwane koszty migracji sklepu, które warto wziąć pod uwagę? Jakie są różnice w korzystaniu z Magento i Shopware i jakich funkcjonalności możecie oczekiwać? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w najnowszym Tpay Podcast!